Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Autoimmun betegség? Ha igen,...

Autoimmun betegség? Ha igen, melyik?

Figyelt kérdés

Voltam nyaki UH..



Eredmények: Lelet:


A pajzsmirigy normális nagyságú, az isthmus 2 mm-es, a jobb lebeny 13 x 10 x 39 mm-es, abal lebeny 12 x 13 x 38 mm-es. A pajzsmirigy állományában elszórtan több max. 8 mm-eskolloid cysticus göb látszik. Pajzsmirigy állománya egyebekben homogén, keringésemegtartott.


A nyakon több, max. 9 mm rövid átmérõjû komprimált hilusú reaktív morfológiájú nyirokcsomólátszik.


A parotisok UH képe szabályos. A glandula submandibularisok szerkezete kissé inhomogén,állományukban kóros képlet nem volt elkülöníthetõ.


Vélemény:Thyreoiditist a vizsgálat nem igazolt.


Apró göbök a pajzsmirigyben.


Reaktív nyirokcsomók a nyakon.


A submandibularis nyálmirigyek megjelenése felveti elsõsorban chronicus sialoadenitislehetõségét, immunológiai kivizsgálás javasolt.



Azt mondták hogy ez talán autoimmun betegség okozza, mert bent voltam kórházba és ott kezeltek antibiotikummal 3 napig, mert bevolt gyulladva és nagyobbodva a nyelvgyoki mandulam... De még mindig fáj érdekes nem kapok antibiotikumot meg semmi már.. de még mindig fáj az egész torkom...


Plusz ízületi izom fájdalmaim vannak folyton 0-24. Fáradt vagyok kimerült gyenge, és a szexhez sincs már úgy kedvem mint régen. Kiderült hogy pco-m is van. Nem tudom hogy mi lehet ez... Szerintetek? Mert amikor ez az egész kezdődött a torok fájás stb akkor ittam alkoholt és másnap jött ki, nem foglalkoztam vele gondoltam talán savrol lehet szó, de nem múlt el .. oda figyeltem étkezésre is .. de semmi ..


Szóval már magam sem tudom... Viszont az izom bajok már több hónapja fent állnak, és ez a torok dolog pedig 1 hónapja.


Hashimoto tud ilyet csinálni? Vagy? Valaki segítsen... Holnap után megyek háziorvos.. de addig is aki tud valamit kérem segítsen..



márc. 31. 17:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez nem Hashimotonak néz ki, de gyanú van autoimmun folyamatra.

Immunológus, vagy autoimmun betegekkel foglalkozó belgyógyász kellene, hogy lásson.

márc. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor mi lehet?
márc. 31. 19:26
 3/3 anonim ***** válasza:
Menj orvoshoz és megtudod
márc. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!