Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért kell nevibololt szedjek?

Miért kell nevibololt szedjek?

Figyelt kérdés
Voltam kardiológusnál ill. háziorvosnál is. Teljesen megvizsgáltak, ekg, sziv uh és mind a kettő egyöntetűen azt mondta hogy a szívem teljesen egészséges és valószínüleg azért magasabb a pulzusom mert stresszes vagyok. Akkor miért kell mégis reggelente egy fél nevibolol 5mg beszedjek?

márc. 31. 17:43
 1/3 anonim ***** válasza:
50%

Azért, mert Magyarországon lesz.rnak és mindenre gyógyszert írnak.


Nekem stressztől (meg szorongás) volt magas vérnyomásom, jártam vagy 5 kardiológusnál, soha nem talált senki semmit, szedjem a gyógyszert, ez teljesen normális.


13 éve Ausztriában élek, de mikor ezek a tüneteim voltak, akkor 2 évet itthon voltam. Azóta persze megint kint élek.


A kinti háziorvosom is felhúzta a szemöldökét, hogy hát 30 évesen vérnyomáscsökkentő?? Mondta hogy ilyennel nem is igen találkozott még...


Mindegy. Aztán pár hónapja potencia problémáim lettek. Nem állt fel, vagy nem tudtam tartani.


Elmentem urológushoz, persze itt kint. Ki kellett tölteni egy papírt, milyen gyógyszereket szedsz, stb.


Behívott az orvos, mosolyogva kérdi, mi a probléma. Mondom hogy potencia gond. Azt mondja, nem csodálom... Ilyen gyógyszereket szedek 33 évesen?? Persze hogy potencia problémám van. Minek szedem? Azt mondta, hogy fiatal vagyok, vékony, teljesen egészséges. Mondta, megvizsgál (a péniszemet is), de előre mondja hogy nem lesz szervi probléma. Nem is lett. Mondta h ő a helyemben beszélne egy kardiológussal, mert ilyen gyógyszereket 50 pluszos emberek szednek, és a magas vérnyomás okát kell megkeresni és azt kezelni, nem pedig a tünetet.


Letettem a vérnyomáscsökkentőt (persze fokozatosan), a vérnyomásom teljesen jó, elmúlt a potencia probléma is.


Na mindegy, ezzel csak azt akartam mondani, hogy Mo-n divat a mindenre gyógyszer és amúgy sosem okot hanem tünetet kezelnek.


Rászoktatják az embert a gyógyszerre. Ez nem csak a magas vérnyomással van így.

márc. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert stresszoldást tanulni, és tudatosan alkalmazni nem két hét. Addig kár kimeríti a szívizmodat.
márc. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kedves 2! Es azzal nem artok vele, hogy nevibololt szedek. Mondjuk rosszat nem olvastam rola. Egyebkent tobb kardiologusnal is jartam magán rendelésekben es mindegyik ugyan ezt momdta hogy a szivem jo es hogy panikbeteg vagyok inkabb
márc. 31. 19:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!