Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A hagyományos, "nyugati"...

A hagyományos, "nyugati" orvoslás is elismeri, hogy a betegségek lelki eredetűek? És Te?

Figyelt kérdés
Ezt egy spirituális segítő állította. Én így gondolom, kíváncsi vagyok mások véleményére.
2010. okt. 26. 18:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Valakinek elkopik a porca szuvas a foga rövidlátó lesz, nehogy már lelki eredetű legyen!
2010. okt. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ha a spirituális segítő tök hülye a biológiához, akkor ha okos volna hallgathatna.
2010. okt. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Szerintem igaz, persze ez nem mindenre vonatkozik. "Ép testben ép lélek" és ez fordítva is igaz. Nagyon sok betegség kiváltója pl. a stressz, és a nem megfelelő életmód.
2010. okt. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek!
2010. okt. 26. 19:10
 5/17 anonim ***** válasza:

"Ép testben ép lélek"


És azt tudod é hogy ilyen mondás nincs és soha nem is volt? Ezt megint félművelt emberek találták ki! Egy Juvenalis nevű római szatíraíró egyik művében van írva: Orandum est ut sit mens sana in corpore sano. Ami pontosan azt jelenti: Imádkozzatok hogy ép testetekben ép legyen a lélek is.

2010. okt. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
45%
Jólvan nagyokos nem az a lényeg hogy hogyan van leírva, hanem a lényeg. Menj kötözködni máshova.
2010. okt. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Vannak pszichoszomatikus betegségek. De azért mindenre ráfogni, hogy lelki eredetű, az kicsit túlzás.

Pl egy down szindrómás gyerek? Vagy egy AIDS fertőzött?

2010. okt. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
a születési rendellenesség más téma. az AIDS-et sem feltétlenül kapod el...a vírusok is legyengült szervezetet támadnak. a kérdés, h mitől gyengült le?
2010. okt. 26. 19:36
 9/17 anonim ***** válasza:

Mivel lélek nincs, így lelki eredet sincs.

Pánikra, depresszióra stb is szervi oka alapozza meg a hajlamot, majd külső tényezők hatására kiváltódik.

2010. okt. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ez szerintem nem minden esetben igaz. Pl. ha épp vmi vírust kapsz, el annak elég kevés köze van a lelki állapotodhoz, vagy ha elrontod a hasad vmi régebbi gombapörkölttel, az sem lelki eredetű. De valóban van olyan betegség, ami lelki eredetű. pl. ha depressziós vagy, vagy üldözési mániás, és egész nap otthon ülsz, akkor fekélyesedhet a tomporod xD ez most egy rossz példa, de sztem lehetséges. de 80 %-ban semmi köze a lelki állapotodhoz.
2010. okt. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!