Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alkoholmentes bor és sör...

Alkoholmentes bor és sör fogyasztása segíthet a leszokásban?

Figyelt kérdés

El akarom hagyni teljesen az italt. Hétvégeken szoktam inni egy 7 decis bort, máskor nem. De újabban már két üveget veszek és elfogy. Néha hét közben is. Lehet, másnak ez semmi, de nem érzem magam jól tőle. Csak addig esik jó, amíg iszom. Öreg vagyok, cukros és pajzsmirigyemmel is baj van. A teát ki nem állhatom. A csapvíz nem rossz nálunk, szódát is tudok belőle készíteni, de valami ízre vágyom. Ez (a bor mellett) sok cukormentes üdítő adta.

Ezt cserélném borra vagy sörre.

Vagy ezzel csak fenntartom a sóvárgást, és pont nehezebbé teszem a helyzetemet?


ápr. 5. 13:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Száraz bor a sör abszolult nem de az baj ki iszik az vedeli az édes dolgokat mert mikor tisztul akkor a szervezet zabálja a cukrot és ha nincs meg bent akkor csinál magának érzékszervekre hatva.
ápr. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ebből egy kukkot értek, de az nem sok.
ápr. 5. 13:50
 3/5 anonim ***** válasza:
48%

Amennyiben teljesen at tudod váltani, igen segít.

Sok sikert kívánok!

ápr. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az alkohol okozza a függőséget, azaz azt "hiányolja" az, aki leszokik róla, nem az ízét. De ha elég erős benned az akarat, akkor az alkoholmentes ital segíthet a leszokásban, mert akkor a rítus, az íz, ami az italozáshoz köthető megmarad.
ápr. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Muszáj! Köszönöm.


Idős koromra a nyakamba szakadt minden. Burokban éltem, amit a Covid végleg kipukkasztott. Én okoztam apám halálát azzal, hogy haza vittem a bajt. Teljesen egyedül vagyok, és a kevésből lassan sok lesz, ha nem kapok észbe időben.

ápr. 5. 13:53

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!