Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Laptop bekapcsoló gombja...

Laptop bekapcsoló gombja megtud rázni? Vagy statikus lehetett?

Figyelt kérdés

Be volt dugva a laptop az áramba. Gumipapucsban voltam az udvaron a kerti székben ami mindig feltölt, csípked ha hozzá érek (gumis műanyagos, kína cucc). A papucs se a legjobb, sokszor ha rajtam van, akkor a zárban lévő kulcs is megcsíp. Szóval a kertből mentem be és rányomtam a laptop bekapcsoló gombjára. Hirtelen nagyot csípett, elkaptam a kezemet, ilyen statikus elektromosság hang is volt, mint amikor feltöltve hozzáér valaki a bevásárlókocsihoz, ahhoz tudom hasonlítani. Utána többször odanyúltam a gombra, nem volt semmi. Párom kihúzta töltő usbjét gépből és puszta kézzel fogdozta (a másik fele a falban be volt dugva) és mondta, hogy ez nem ráz, ne aggódjak, csak a ruha, papucs miatt statikusan kisült valami, ami veszélytelen! Amúgy fi relé van, a földelés most lett ellenőriztetve 3 hónapja minden konnektorban (az apja áramütésben hunyt el, így minden évben kihív egy szerelőt, aki mindent végignéz)


Ez tényleg nem nagy gond? Vagy ezzel érdemes orvoshoz menni? Okozhat szívritmus zavart vagy ilyesmit?


ápr. 8. 14:15
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Az sztatikus lesz, nem kell vele orvoshoz menni. A laptopban eleve nincs nagyon több mint 20 V, még ha fém lenne a kapcsoló, akkor sem jöhetne ennél több ki.

Illetve ha a tápegységböl belejut a 230, akkor már a gépnek úgyis annyi lenne.

ápr. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!