Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kellemetlen szagú setum piercing?

Kellemetlen szagú setum piercing?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Már bő 2 hónapja van meg a septum piercingem. Semmi gond se volt vele, szépen gyógyult stb. De most random egyik napról a másikra, olyan hihetetlen büdös lett, hogy nem hittem az orromnak :D Volt kivéve, tisztitva is (alap mindig tisztitottam) de ugyanolyan büdös. És nem azt a szagot érzem, amit még szúrás után 2-3 héttel a gyógyulás végett. Mikor múlik el?

#piercing #büdös septum #kellemetlen szagú septum #büdös piercing
ápr. 9. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet kicsit gombás lett. Attól szokott büdi lenni minden testékszer és fültágító. Napi 2x fertőtlenítés és hamar elmúlik, vagy ha esetleg rossz minőségű a piercinged anyaga, akkor cserélni kell. (pl a szilikonra, akrilra jellemző, hogy könnyebben tapadnak rá a mikroorganizmusok, illetve a nem orvosi fém vagy titán szárúakra is jellemző, hogy ahogy az orr nedvességtartalmával kapcsolatbalépnek, könnyebben tapad rájuk a sok levegőben lévő dolog.
ápr. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ! Orvosi fém van benne, más nem volt beletéve ezidő alatt.
ápr. 9. 17:03
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Bár nekem már régen gyógyult, azért minden piercingem külön kb havonta meg szoktam alaposan octenisepttel mosni. Leszed róluk mindent, fényesebbek is, akár köves akár fémes. Septumom nagyon sok éve van, de sosem volt büdi. Tágeszkáim tudnak azok lenni, ha sokáig hordom őket és nem veszem ki. De általában este lefekvésnél kiszedem és reggeli mosakvásnál a fülem is megmosom, szóva így nem azok. Viszont kellemetlen szagokat a különféle gombák anaerob vagy anoxikus közegben való léte tud okozni. Bár okozhatja baktérium is, de akkor gennyedzene és a gennynek lenne szaga vagy illata. A gombáknál azért van, mert meleg, párás helyen vannak, ami nekik tökéletes és relatív sok tápanyag jut oda, akár a levegőből, akár amikor a sejtek hámlanak és tapadnak az ékszerre. Viszont octenisept fungicid is, tehát gombaölő hatása van. Érdemes otthon egy literes kiszerelést tartani, mert nemcsak sebkezelésre jó, hanem megannyi dologra. :) Remélem neked is használ és igazán nincs mit =)
ápr. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az az érdekes, hogy mindennap szoktam Octenisepttel tisztítani, épp ezért nem értem hogy sikerült gombásnak lennie, ha valóban az.:D
ápr. 9. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!