Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Inzulinrezisztencia - mik a...

Inzulinrezisztencia - mik a tünetei? Ez lehet tünet? Tapasztalatok? (a többi lent)

Figyelt kérdés

Sok információt lehet olvasni az Interneten az inzulinrezisztenciáról,de engem most azoknak a véleménye és tapasztalatai érdekelnének,akiket ténylegesen érint a dolog. Tapasztaltatok valamilyen tünetet? Ha igen,mit/miket?


Lehet-e a tünete a kínzó cukoréhség, ami hullámokban (kb. 2-3 órás periódusok) tör rád a nap folyamán? Azt érzed, hogy csakis az édes dolgokat kívánod (legyen az egy pár szem keksz vagy bármi),a normális fűszeres és sós ételeket egyáltalán nem?És sokszor már émelyegsz a gondolatától is, mégis szinte csak édes dolgokat eszel? Evés után csillapodik az érzés, majd pár óra múlva újra előjön? Én ezt érzem, és már nagyon megterhelő, fizikailag és lelkileg is, már rosszul vagyok az édes dolgoktól,mégis azt kívánom. Valaki,aki IR-ens,érzett hasonlót? Pár napja diagnosztizáltak nálam PCOS-t, de nem küldtek endokrinológiára. Aggódok, hogy kellene egy inzulinrezisztencia vizsgálat:(


Köszönöm a válaszokat!


2010. okt. 27. 02:00
 1/7 anonim ***** válasza:

"Pár napja diagnosztizáltak nálam PCOS-t, de nem küldtek endokrinológiára"


Bocsi, hogy nem az eredeti kérdésre válaszolok.

De akkor is menj el, ha nem küldtek el. Kérsz a háziorvostól egy beutalót és elmész.

2010. okt. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tényleg menj el endokrinológiára. De nem azért de a pco szindrómát ki diagnosztizálta nálad? sztem azt is endokrinológusnak kéne diagnosztizálni. Na mindegy. külső tünet lehet még a nyakon hátul megjelenő barnás foltok. De amit irtál az is érvényes. De am felül lehet rajta kerekedni. abba kell hagyni az édességevést kb 2-3 napig fogsz szenvedni vele, aztán beáll.
2010. okt. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tévedés, nem áll le, ezt az utolsónak üzenem.Én is PCO-s vagyok és 14 év után derült ki.Nekem is elviselhetetlen cukoréhségem volt, ha olyan ételt ettema,mibn sok a szénhidrát, vagy többet ettem, mint egy kis adag, úgy megfájdult a fejem, hogy Algoflex sem vette ki a fájdalmat.

Hámlott a bőröm mindig, gyengék voltak a körmeim, és hullott a hajam, bizonyos időközönként óriási gyulladt pattanások voltak az államnál.És ami furcsa volt, hogy nagyon fárasdékony voltam, nagyon sokat kellett aludnom. Majd egy fiatal doki észrevette az ultrahangon a cisztákat és ő mondta mi a bajom, igaz előtte a nagy kórházi ultrahangon a profi sem vette ezt észre.A nőgyógyászom is azt mondta ne foglalkozzak vele, de annyira fájt a hasam, hogy én nem hagytam annyiban és elmentem egy endokrinológushoz. Először terheléses vérvételre küldött, aminek bizony nem lett jó eredménye.

A doki fél óráig pötyögött a laptopján, majd felírt 2 receptet és közölte, hogy mostantól no cukor, no fehérliszt és kaptam egy gyógyszert a pajzsmirigyemre és a cukromra. És közölte, hogy ez örök életes dolog sajnos, de be kell tartanom, ha nem akarok mielőbb 2-es típusú cukorbeteg lenni.Mert hogy ez hivatalosan nem az még.

2010. okt. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mindenképpen endokrinológushoz menjél! Nekem is pcos-m van + az inzulinrezisztencia. Ezek a tünetek nekem is megvoltak, és még az, hogy rengeteget híztam, pedig nem zabáltam, nem ettem sok édességet, mégis jöttek fel a kilók, egyszerűen nem tudtam mi lehet a baj. Ekkor döntöttem, hogy elmegyek endokrinológushoz. Igaz én magándokihoz mentem, de nem bántam meg. A lényeg, hogy te is keress fel egyet. Nem kell, hogy magán legyen, elég, ha elmész a háziorvosodhoz és kérsz beutalót. Ha nem vagy vele olyan jó viszonyban és úgy gondolod nem küldene be (barátnőm is beutalót akart kérni pco gyanúval a dokijától, de az jól lebaszta, hogy ne ő döntse már el és elküldte a nőgyógyászatra, majd ha akarják onnan beutalják), szóval akkor csak mondd azt, hogy hullik a hajad, pattanásos vagy, bla-bla, biztos hormon zavarod van, akkor lehet nem fog kekeckedni. De ha jó a viszony a dokival, akkor meg no probléma.

Sok sikert!

2010. okt. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem másfél hónapja derült ki, gyakorlatilag egy tanácsom van! Kerüld a magas glikémiás indexű ételeket! Keress rá neten melyek ezek, és helyette próbálj minél több alacsony-közepes indexűt enni!
2010. okt. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nálam nőgyógyász diagnosztizálta a PCOS-t vérvizsgálat,fizikális tünetek(menzesz kimaradás,petefészek fájdalom,hízás,pattanások,szőrösödés,nagyon erős hajhullás,stb.) és hüvelyi ultrahang után,és emlegetett egy endokrinológiai kivizsgálást,de végül nem adott beutalót,hiába kértem,csak mis-másolt,hogy úgyis csak hónapok múlva kapok időpontot,addig is meg kell hozni a menzeszemet,szedjem a Norcolut-ot,és kezdjem el a Cypromix-et....Eléggé "lerázásnak" tűnt...A háziorvosom meg azt mondta,hogy "ő nem avatkozik bele, kérjek a nőgyógyásztól beutalót".Szóval most nem tudom kihez fordulhatnék egy beutalóért,jelenleg nem tudok magánrendeléseket megfizetni:(

2010. okt. 27. 21:19
 7/7 anonim ***** válasza:

Tudom règi kèrdès

De javult a hajhullàs?

márc. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!