Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Törvényes az, ha egy embert...

Törvényes az, ha egy embert úgy hamvasztanak el, hogy a boncolás nem tudta kideríteni a halál okát?...

Figyelt kérdés
Külföldön élt családtagom 5 hónapja elhunyt. A boncolást elvégezték, de nincs meg a halál oka. és elhamvasztották. Van ilyen egyáltalán? én nem értem hogyan lehetséges ez. Szövettani mintákat vettek a testéből állítólag elemzésre küldték, de hónapok óta senki nem mond semmit. Az ottani rendőrség azt mondja, hogy várjunk türelemmel. Szerintem ilyen a világon nincs és nemtudom, hogy hová fordulhatnék segítségért. Még az iratait, a bankkártyáját, semmit nem ad ki az ottani rendőrség. Itt Magyarországon milyen szerv, vagy hatóság tudna segíteni?
ápr. 12. 06:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne? Elég annyit megállapítaniuk, hogy nem bûncselekmény miatt halt meg. Ha ennyit tudnak, már engedélyezik a temetést. Aztán hogy a természetes halál oka mi volt, az nem mindig derül ki.
ápr. 12. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyik osztálytársam halt meg így. 35 éves volt. Egyik reggel nem kelt fel az ágyból, meghalt. Este még semmi baja se volt. A boncolás enyhe gyulladást mutatott ki a tüdõben, és semmi mást. Van ilyen. Ha valakinek hirtelen szívritmuszavar miatt leáll a szive, azt például nem mutatja ki a boncolás.
ápr. 12. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Persze. Írod is, hogy mintákat vettek. Azokat később tudják elemezni, semmi szükség rá hogy az egész holttestet tárolják. Mondjuk 5 hónap sok idő, folynak még a vizsgálatok vagy lezárták az ügyet? Alapvetően ha az idegenkezűségt kizárták, akkor lehet ismeretlen marad a halál oka.
ápr. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!