Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Igaz, hogy a kórházi patológiá...

Igaz, hogy a kórházi patológiákon tiszteletlenül bánnak a hullákkal?

Figyelt kérdés
Olyan válaszoljon, aki tudja mi zajlik egy kórházi patológián! Olyat is hallottam, hogy akit hamvasztanak, nem is öltöztetik fel, aztán a halott öltöztetésnek a díját felszámolják. Igazak ezek a legendák?

febr. 29. 04:08
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Nem. Erre szigorú szabályok vannak.
febr. 29. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Hamvasztásnál nem öltöztetnek fel,hálóing vagy pizsama elég.
febr. 29. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%

2

Nem gondolom bár láttam néhány videót amitől az ember igencsak feldühödött, hogy némely önmagukat igen humorosnak gondoló patológusok mit csinálnak vagy megdöbbentettek az ott lévő állapotok

Volt, hogy öreg néni fejét kézifűrésszel fűrészelték ketté igencsak nem szakszerűen és ezen röhögtek vagy halottak egymás hegyén hátán helyhiány miatt a 20 éves felöltözött lánytól a 70 éves hullákig rothadó hullákig vagy 100 hulla egy rakáson, nem egy szívderítő látvány

De én nem hiszem, hogy ez megszokott dolog lenne


Miért öltöztetnének fel hamvasztáshoz?

Ez nem ravatalozásos temetés, csak ott öltöztetik fel a halottat és raknak rá némi sminket meg vannak még egyéb nem hivatalos dolgok amiket a patológus használ ravatalozás előtt, hogy kissé életszerűbbnek nézzen ki a halott a koporsóban


Hamvasztáskor becsomagolnak egy két centis fóliába amiből konkrétan az se látszik, hogy egy valamikor élő ember van benne és berakanak egy papírdobozba majd úgy tolnak be a kremóba, aztán rádgyújtják a lángszórókat pár ezer fokon

Ami megmarad belőled mert teljesen elégetni nem tudnak azt meg ledarálják és bele egy urnába, ennyiből áll egy hamvasztási eljárás


Itt van videón nem túl jó minőség de látható mi az eljárás hamvasztáskor

https://www.youtube.com/watch?v=kJTclbBKxKk

febr. 29. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ismerősöm a Lenhossékra járt be, olyanokat mondott hogy azt nem is merem ide leírni, majdnem elhánytam magam, undorító az ember!
febr. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ott van a Semmelweis.
febr. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"igencsak nem szakszerűen"


Pontosan erről van szó, lehetne ezt méltóságteljesebben is csinálni! :'(

febr. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én az ilyenekre ráküldenék 10 pitbull kutyát, akkor röhögjön!
febr. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!