Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha választhatsz a gyógyszert...

Ha választhatsz a gyógyszert milyen formában fogadod el inkább: szájon át, injekcióban, kúp formájában? Kort és nemet is írj?

Figyelt kérdés
gyógyszer

ápr. 12. 08:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen gyógyszerröl és milyen problémáról van szó, meg egyébként föleg az orvosnak van döntési joga, nem mindent lehet akárhogy használni.
ápr. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem az én kompetenciám. Pl hiába veszem be szívesen szájon át, egy súlyos hányós-hasmenős vírus esetén ez nem opció, mert nem szívódik fel.


Orvos eldönti, amennyiben szükséges, injekciót ad SOS-ben, és ha ez a helyzet, akkor inkább örülök, amiért gyorsan megoldja.

ápr. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Amit felír az orvos.
ápr. 13. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
csak szájon át
ápr. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Csak is szájon át.


Kúpot sose engedném, évekig kaptam és rohadtul fáj.


Injekciót még annyira se mert úgy félek a tűtöl már a látványától el ájulok

ápr. 14. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szájon át - nem gond

Injekció - nem szívesen, de inkább, mint a kúp, hamarabb is megvan

Kúp - nagyon nem lenne kedvem hozzá

ápr. 14. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem oka van annak, hogy hogyan írja fel az orvos. Nyilván szájon át választja szinte mindenki ha lehet.

Injekciót például ha lehet akkor nem írnak fel otthonra csak néhány speciális esetben, de akkor nincs válsztás. A kúp sem kellemes, de inkább mintsem szúrjam magam. Azt is akkor szoktak választani ha felülről nem megy.

ápr. 14. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Vastagbél gyulladásra a gyógyszef mellé kúpot is kell használnom.Ez sajnos nem kívánságműsor.
ápr. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 medvegyev ***** válasza:
3-4 havonta van egy vitamin kúrám, csak injekció formájában tudom magamnak elképzelni. C, Milgamma, Magnézium, kb negyedévente csak 5 napon át napi 3 szuri, cserébe nem ég a gyomrom. Most magamnak adom, egy éve még párom adta be.
ápr. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Vitamin és nyomelem kombó kiegészítők vannak kúp formájában is. Pont a gyomor károsító hatás elkerülése miatt ahogy 9-es írta. Kíméletesebb mint a szuri.
ápr. 15. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!