Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pyracetam - jól gondolom,...

Pyracetam - jól gondolom, hogy tabletta formában kb semmit se ér, mert épp az a lényeg, hogy a vénás keringéssel eljusson az infúzió mindenhova?

Figyelt kérdés

Egy szakorvostól is hallottam ezt, csak legyintett, hogy az minek, mert eleve minimális része szívódik fel, és annak is egy minimális része jut el úgy pl az agyi keringéshez, mintha pl injekció vagy infúzió formában adnák.


Mennyire igaz ez?

Érdemes egyáltalán a Nootropilt szedni tablettában vagy ez csak saját magunk megnyugtatása de hatása kb nulla?



jan. 17. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Te csak a saját kezelőorvosodra hallgass, főleg értágító ügyben.
jan. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

oké, csak az a baj, hogy ellentmondó dolgokat mondanak.

a háziorvos fel akarja írni, emrt szerinte jó, de pl a neurológus és a szemész is azt mondja, hogy a "tabletta halottnak a csók" és infúzió kell csakis. na ennek megszervezése viszont kb lehetetlen.


és pont ezért érdekelne, mert akkor keresek magán neurológust, aki beadja ...

jan. 17. 11:17
 3/6 anonim ***** válasza:
A piracetam közel teljesen felszívódik orálisan adva is. Az agyi keringéshez jutó része pedig nem attól függ, hogy a bélrendszerből felszívódva vagy intravénásan jut a véredbe, hanem ez a gyógyszermolekulára jellemző paraméter.
jan. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

akkor azt mondod, hogy a pyracetamnak olyan a molekulája és a biohasznosulása, na meg eleve a felszívódása a bélrendszerből, hogy nem sok különbség van infúzió és tabletta között, mert ugyanúgy eljut a hatóanyag az agyi keringéshez?


ennek örülnék nagyon akkor ...

jan. 17. 13:35
 5/6 anonim ***** válasza:
A biohasznosulása a bélből felszívódva is közel 100%, egyedül abban van különbség, hogy a koncentráció lassabban emelkedik a bélből felszívódva, mint ha egyből intravénásan adnánk. Ha pedig a szisztémás keringésbe bejutott akármilyen úton is, a farmakológiai hatásai pontosan ugyanazok, és a vér-agy gáton is ugyanúgy jut át.
jan. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

értem, köszi ! ezt nem gondoltam volna, de ez akkor jó hír.


nekem csak kevés tapasztalatom van, de ha csak azt nézem, hogy egy sima algopyrinnél vagy no-spánál is elég nagy a különbség ha tablettában veszem be vagy ha beadják vénásan egy durva migrénnél pl, azt hittem, itt ez a különbség még sokkal nagyobb.


nyilván olyat nem írok, ami eleve csak vénásan adható be, de pl ugyanez elmondható a tabletták többségének hasznosulásáról vagy a pyracetam egy kivételesen jól hasznosuló vegyület?

jan. 17. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!