Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen magas vércukorszint...

Milyen magas vércukorszint felett kell kötelezően mentőt hívni?

Figyelt kérdés
15,6 mmol/l és forgó jellegű szédülésnél, vagy 24,4 mmol/l vércukorszintnél kell mentőt hívni egy cukorbeteghez? Melyik az életveszélyeseb?

ápr. 14. 15:30
 1/9 anonim válasza:
Szia, a 15,6 is magas, én hívnám a 1830-at, őket kérdezném meg a továbbiakról.
ápr. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Budapesten nem hívató még a 1830! Se mobilról sem vezetékesről! Akkor mit hívjak? Mentőt?
ápr. 14. 15:45
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
20 folott mindenkeppen. Be ne komaljon! A szedules mar ennek az elojele. Utana johet remeges, hanyas, ajulas.
ápr. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen
ápr. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%
Attól függ: ha fel tudsz állni, és valaki el tud vinni, akkor menj be saját magad a sürgősségire, lehetőség szerint ne használd taxinak a mentőt.
ápr. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5 vagyok: az utolsó félmondatom bántóra sikeredett, ezért elnézést kérek. Megpróbálom kifejteni: egy bármilyen magas vércukorszint nem indokolja önmagában a mentő szükségességét. Akkor lehet szükség mentőre, ha a beteg általános állapota nem teszi lehetővé, hogy máshogy segítséget kérjen, ez pedig a körülményektől is függ.

A szédülés miatt, ha lehetséges, érdemes volna vérnyomást mérni, meg kellene próbálni sokat inni. Ha nem szűnik a szédülés akkor pár órán belül érdemes volna eljutni valamilyen ügyeletre. Ha megszűnik a szédülés, akkor is érdemes volna beszélni orvossal egy pár napon belül.

ápr. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6-os

Miért mérjen vérnyomast, ha a cukor a magas. A normál cukorszit,éhgyomri 5,5 alatt van. Étkezés után 7-8-ra emelkedik, de ez 1,5-2 órán belül vissza is áll normál esetben. A 15, de még a 10 is magas. Ha szedül a magas cukor miatt, hívjon mentőt, mert percek alatt is romolhat az állapota. Mit kezd vele bárki a kocsiban, úton a kórház felé, ha elkezd hányni vagy bekómál.

Ez nem azt jelenti, hogy taxinak használja. Ilyenkor mentőt kell hívni. Ez nem egy láb sérülés.

De egyébkent tisztelet, amiért elnézest kértél. Ez jó emberre vall. Sajnos kevés az ilyen.

Egyébkent én értettem, mire érted.

ápr. 15. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7-esnek:

Bár elképzelhető, de egy magas vércukorszint nem feltétlenül vezet szédüléshez. Nagyon gyakran látok betegeket akár 20-30 mmol/l vércukorral, akik abból nem éreznek semmit.

Annyi viszont történhet, hogy a magas vércukorszint miatt valaki sokat pisil, folyadékhiánya és alacsony vérnyomása lesz, és amiatt szédül.

Vagy fordítva: felstresszeli magát, magas lesz a vérnyomása és amiatt szédül.

Mindenesetre egy egyes típusú cukorbeteg tudja mi a teendő, van inzulinja és meg tudja oldani: nem kell mentő.

Egy kettes típusú cukorbeteg állapota nem fog gyorsan romlani: nem kell mentő.

Hacsak a szédülés és a körülményei miatt nem tud másképpen orvos elé kerülni: mentő - de ők akkor sem fognak semmit csinálni semmit csak beszállítják, max. bekötnek egy infúziót.

ápr. 15. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
6, 7, 8-asoknak köszönöm a vitát. De hogy őszinte legyek nem vitatkozni jöttem. Egyébként 2-es típusú cukorbeteg vagyok. És volt már korábban olyan hogy 24,2 mmol/l volt a vércukorszintem. Akkor 2 hétig tartottak bent a kórházban. De akkor nem szédültem. Most a 15,6 mmol/l mellet meg szédültem.
ápr. 15. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!