Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha nem fizettem a tb-t bizonyo...

Ha nem fizettem a tb-t bizonyos okok miatt 4 honapja akkor az ugy mukodik hogy befizetek 11.300-at es olyan mintha csak 3 honapot nem fizettem volna? Vagy attol meg a honapok ugyanugy szamlalodnak tovabb?

Figyelt kérdés
ápr. 15. 22:07
 1/6 anonim ***** válasza:
azt nem a munkaltato fizeti?
ápr. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De igen ha be vagyok jelentve allando 8 oraban, viszont sajnos en csak egyszerusitett munkarendben vagyok bejelentve.
ápr. 15. 22:13
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha négy hónapig nem fizettél tb-t és kellett volna mert mondjuk nem dolgozol, akkor azt visszakell fizetni, ami 45 ezer ft. Ha csak egyszer hagytad ki 4 hónapja 1 hónapra, de utána fizetted akkor csak a kihagyott hónapot kell fizetned. Attól még ugyanúgy jönnek az új hónapok és egyre gyűlik. Ha van ügyfélkapud a neten le tudod csekkolni mennyi a tartozás.
ápr. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Természetesen annyi hónapot kell kifizetned, amennyi ideig nem fizetted a TB-t. Máskülönben ezt rengetegen kihasználnák...

(A tartozást pedig ne hidd, hogy elfelejtik. Előbb-utóbb behajtják.)

ápr. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Lehet rosszul fogalmaztam megprobalom ujra

Szoval ugye ha 6 honapig nem fizetem akkor nem lesz ervenyes a taj kartyam. Szoval ha en befizetek most 1-2 honapot akkor annyival eltolom azt a 6 honapot? Szoval ha nem fizettem be 4 honapot akkor mar csak 2 honap van h osszegyuljon a 6 ha befizetek egyet akkor 3 honap fog kelleni a 6 hoz?

ápr. 16. 08:02
 6/6 anonim ***** válasza:
A tb akkor lesz érvénytelen, ha több, mint 6 havi tartozásod van. Ez most 67.800 Ft. Ha befizetsz egy havit, akkor ez kevesebb lesz, és lesz TB-d. Azt is figyelembe kell venni, hogy minden hónapban keletkezik egy új tartozás. Tehát ahhoz, hogy csökkenjen a tartozás, legalább 22.600 Ft-ot be kell fizetni.
ápr. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!