Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az orvosok mennyire vannak...

X0 kérdése:

Az orvosok mennyire vannak vele tisztában, hogy amit vérnyomásnak neveznek az vértúlnyomás?

Figyelt kérdés

Az orvosok mennyire vannak vele tisztában, hogy amit vérnyomásmérőnek neveznek, az nem vérnyomást, hanem vértúlnyomást mér? Vagyis azt méri hogy a vérnyomás mennyivel nagyobb, mint a testen kívüli légnyomás, például a szobában, ami 760 Hgmm körüli. Azt mondják, 140 Hgmm / 90 Hgmm alatt kell legyen, de akinél ennyit mutat, annál ennyivel több mint a légnyomás, vagyis annak 900 Hgmm / 850 Hgmm a vérnyomása.


Egyszer orvosnak úgy emlékszek azt mondtam, x Hgmm + külső nyomás volt a vérnyomásom, esetleg "külső" helyett "légköri", de úgy emlékszek semmit se szólt hozzá. Érdekes lenne azt mondani, hogy 900 Hgmm / 850 Hgmm volt. Köszi.



ápr. 16. 21:10
 1/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Te sem tudsz aludni?
ápr. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi van? Ennek fuss neki még 1x...
ápr. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én értem mit akar. És igen, illik nekik tisztában lenni ezzel, de ha jól tudom a tananyagban nincs így explicite kimondva, hogy a valódi nyomás az a mért nyomásérték és a légköri nyomás összege. Amennyire én tudom, a tanáron múlik, hogy felhívja-e erre a részletre a figyelmüket. De igazából teljesen lényegtelen, minden létező vérnyomásmérő eszköz úgy van kitalálva, hogy a környezeti nyomást veszi nullának.
ápr. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem vagyok meggyőződve róla, hogy ez tudatosul bennük. Orvosi szempontból vérnyomásnak azt nevezzük, amit te vértúlnyomásnak nevezel.


Kicsit olyan ez, mint a terhességi hetek. Az utolsó megjött menstruációtól számítják. 2 hetes terhesnek számítasz, mikor a terhességet létrehozó szexuális aktus megtörténik. Tehát valójában 2 héttel kevesebb ideje vagy terhes, mint ahány hetes terhesnek neveznek. De mivel mindenki így érti, ez nem okoz zavart.

ápr. 17. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

#4 vagyok, és igazából azért kezdtem el írni, mert egy rokonom felháborodva jött haza az egyetemről (gyógytornásznak tanult) miután megtanították nekik, hogy - talán a légvételnél a tüdőben, mindegy, valahol valamikor az emberi testben - negatív nyomás van. Ő meg tudta, hogy nincs olyan, hogy negatív nyomás. Nyilván rájött, hogy túlnyomásra gondol a tanár.


(Igen, én se tudok aludni...)

ápr. 17. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Negatív nyomás a pleura két fala között van. De végül is mindegy hogy nevezzük, így hívják és ennyi. Mi mindent elnevezünk valamire, ilyenek vagyunk, aztán vagy sikerül jól, vagy nem.
ápr. 17. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: ha nem vetted volna észre (és van még pár ilyen kötözködő kérdésed ld. guminyomás) egy-egy szakterület nyelve egyszerűsít. Ez így van a műszaki nyelvben is, meg így van minden szakterület nyelvében is. Ezért kell az adott terület szakkifejezéseit megtanulni. És az sokszor eltérhet (!) az egyes szakterületek között. Az az inteligencia egyik fokmérője, hogy az ember ezt idejekorán felfogja. Ilyen itt is, hogy mindenki(!!!) tudja, hogy a vérnyomás alatt fizikai(!) értelemben a vér túlnyomását érti mindenki. Ezen nem kötözködik senki, mert a vérnyomás így egyben egy orvosi szakkifejezés a saját jelentés tartalmával. _Ugyanígy a másik idióta kérdésednél a guminyomás a gumi túlnyomása (az meg egy közlekedési szakkifejezés) és ezeknél lehetnek eltérések. De iylen még a "plazma" ami a fizikában és az orvoslásban totál más fogalmakat jelent. Ezen nem akad fel senki, csak az aki intelligencia hiányban szenved (esetleg súlyos autista, vagy értelmi fogyatékos). De ezer meg ezer ilyen dolgot lehet találni a tudományban. Vehetjük a halmaz fogalmat ami a matematikában, biológiában, csillagászatban egészen más tartalommal bír. Millió ilyen fogalom létezik.


Ha neked örömet okoz, hogy ezzel okoskodsz az orvosnál ám tegyed, de ezzel nem okosnak fog tartani, hanem egy kötekedő idiótának és ennek megfelelően fog kezelni.

ápr. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Nekem főleg a fenekemben szokott lenni túlnyomás, de ügyesen ki szoktam egyenlíteni légköri nyomásra.
ápr. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8, garantálom, hogy a véredben is van. Légköri nyomáson levő vérrel nem irkálnál ide.
ápr. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!