Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Osztály társamtol kaptam...

Osztály társamtol kaptam 10szem gyógyszert azt mondta nekem adja szedjem be ha szarul érzem magam e311 van rajta és egészen pici mi lehet ez? és azt is mondta hogy nem mondja el mi ez😭😭😭segitenétek?

Figyelt kérdés

ápr. 19. 19:27
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

Oktilgallát

Adatok:

E-szám: E-311


Elnevezés: Oktilgallát


Megbízhatóság: Vitatott


Típus: Antioxidánsok


Elfogadható napi beviteli mennyiség: 0.1 mg/kg


Leírás:

Természetes eredetű, de az élelmiszeripar számára szintetikusan is előállított anyag. Zacskós levesekben, öntetekben, nugátokban, marcipánokban fordul elő antioxidáns adalékanyagként. Az Egyesült Államokban és Ausztriában betiltották. Erős allergiát kiváltó hatása lehet.

ápr. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Be ne vedd

Nornális vagy?

Ki tudja mi az és mit csinál

ápr. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
89%
Ne vedd be és ne fogadj el ilyeneket más emberektől!!
ápr. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem veszem be

Csak nem hiszen hogy az osztály társam rosszat akarna nekem de amúgy azóta nézem az interneten hogy mi lehet valószínűleg 0,25ös frontin😭😭

ápr. 19. 19:48
 5/8 anonim ***** válasza:
61%

Nos, tudod, a középsuliban szeretnek "viccesek", meg "menők" lenni. Amikor a tetteiknek következménye lesz és a felelősséget kell vállalni, akkor jön az, hogy "de nem ezt akartam"...


Te tudod, mennyire bízol benne, de ezt azért tudd

ápr. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem oktilgallát, hanem Frontin. Ne vedd be.


"Frontin 0,25 mg tabletta

Fehér vagy sárgásfehér színű, szagtalan, ovális alakú, egyik oldalán mélynyomású bemetszéssel, másik oldalán stilizált "E" és "311" kódjelzéssel ellátott, mindkét oldalán domború tabletta. Törési felülete fehér vagy sárgásfehér színű."


forrás: pharmindex


Egyébként ha valaki nem gyógyszerész vagy orvos, akkor illegális más embernek pszichoaktív szert átadni.


Esetleg a tanárnak is lehetne szólni, lehet, hogy nem csak neked adott.

ápr. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%
Frontintól nagy bajod nem lesz, ha mindet bekapnád is a gyomormosás lehetne a legrosszabb.
ápr. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem lesz baja, de 14 éves korban ne az legyen már a problémák megoldása, hogy a havertól kapott ismeretlen eredetű bzd-t bevesszük.


"gyomormosás lehetne a legrosszabb." ezzel nem értek egyet. Nem a gyomormosás a legrosszabb, hanem a függőség, amit a nyugtatók okoznak.

ápr. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!