Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet magas vérnyomás...

Hogyan lehet magas vérnyomás betegségből, alacsony vérnyomás betegség?

Figyelt kérdés
10 éven át magas vérnyomással kezeltek. Most Kb. 1 hónapja hipp-hopp alacsony vérnyomás betegség lett belőle. A házi orvos annyit tud ezzel kapcsolatban, hogy semennyit Vélemény?

ápr. 22. 19:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy a magas vérnyomás az esetek 90%-ban nem betegség, hanem tünet, csak Magyarországon ezt teljesen lesz.rják.


Például nekem volt egy 3-4 éves időszakom, amikor pánikrohamaim voltak. Annak ugye tipikus tünete a magas pulzus+vérnyomás.


Ezalatt az idő alatt, annyiszor voltam kardiológusnál, mint más egy egész élet alatt sem. Soha nem találtak semmit, minden tök okés, de szedjem a vérnyomáscsökkentőt.


Aztán már nem volt pánikroham.


Még utána is 2x voltam kardiológusnál Magyarországon, mind a kettő azt mondta, szedjem csak tovább, azért jó a vérnyomásom mert a gyógyszert szedem, ha nem szedném, megint magas lenne.


13 éve élek Ausztriában megszakításokkal, itt mindig elcsodálkoztak azon, hogy 30 évesen vérnyomáscsökkentőt szedek... Mindegy hogy szakorvos volt vagy háziorvos, az osztrák orvosok többsége azt mondta, hogy ő nem is találkozott még 30 évessel aki rendszeresen vérnyomáscsökkentőt szed.


Aztán kijött egy potenciaprobléma, elmentem urológushoz (itt Ausztriában), már az ajtóban azt mondta az orvos, hogy 100%-ra mondja hogy semmi szervi problémám nincs, de ne csodálkozzak hogy potenciagondom van, ha ilyen fiatalon béta blokkolót szedek... Konkrétan leb.szásnak hangzott.


Azt mondta beszéljek a háziorvosommal vagy egy kardiológussal, de ő rohadtul nem tartja indokoltnak... Fiatal vagyok, vékony, kardiológián sosem találtak szervi problémát, tehát...


Úgyhogy letettem magamtól, először úgy, hogy feleztem 1 hétig, aztán negyedeltem, aztán elhagytam.


Semmi baj a vérnyomásommal, 120/80 stabilan gyógyszer nélkül.

ápr. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Fordítva fogták a leletet.
ápr. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt. Az oka hogy lefogytam
ápr. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mert a magas vérnyomás az egyik olyan "betegség" ami 90%-ban lelki eredetű, ez már orvosilag bizonyított!
ápr. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hogy kezeltek? Szedsz gyogyszert? Mondjuk be kell allitani akkor.
ápr. 23. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#4

Forrás?

ápr. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

4.

Ekkora hülyeséget.

ápr. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1-es vagyok


A 4-es tényleg hülyeséget írt.


Viszont önmagában az tényleg tény, hogy Magyarországon nem mennek utána az okoknak. Magas a vérnyomásod? Itt a gyógyszer, szedjed csak. A szíved funkcionálisan jól működik, nincs eltérés sehol, csak magas a vérnyomásod, szedd a gyógyszert, és az okokat minden kardiológus lesz.rja. Lehet lelki eredetű is (de azért nem 90% :D), meg még 1000 más tényező is szerepet játszhat, de nem foglalkoznak vele.

ápr. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Az 1-esnek különösen köszönöm. Nagyon hasznos volt amit írtál.

ápr. 23. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!