Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mentős, hogy lehet az ilyen?

Mentős, hogy lehet az ilyen?

Figyelt kérdés

Múltkor kértem a mentőt szomszédomhoz aki nem reagált semmire.


Kijött két fiatal csóka de már a kezdetektől fogva azokon látszott, hogy szakmailag nincsenek ott a toppon. Az egyetlen dolog amit zökkenőmentesen meg tudtak csinálni az a vérnyomás és vércukormérés.

Nem volt semmi kommunikáció, ha kérdeztem, hogy mi a baja akkor sem. Úgy kellett ráordítanom, hogy mondja már el mi a baja aztán arra is csak annyit mondott remegő hanggal, hogy ő nem tudja nem orvos. Aztán elkezdett a szomszéd hányni és erre is nagyon lassan reagáltak, az egyik oldalra fordította de az az oldalra fordítás se volt valami szakszerű. Én tudom mert tartottak munkahelyemen elsősegélyt és mutatták hogy kell helyesen stabil oldalfekvést alkalmazni. A mentősök csak megfogták a vállát aztán oldalra billentették. Ezt nem így kell!


Aztán közölték, hogy újra kell éleszteni. Itt nagyon mérges voltam mert tudtam, hogy ez azért van mert töketlenek és lassan cselekednek. Aztán jött a következő nagy sokk: Az egyik mentős fél kezével nyomta a mellkast, a másik fél kezével meg rádiózta, hogy küldjenek segélykocsit. Eszem megállt. Miért nem kért meg rá addig engem, hogy nyomjam a mellkast? Utána már, hogy abba hagyta a rádiózást fogjuk rá, hogy az újraélesztést viszonylag jól csinálták. Bár vénát sem tudtak biztosítani. Úgy mondta az egyik, hogy hagyjad majd a másik egység biztosít.


Aztán végre megjött 15 perc elteltével a segítség és a szakértelem. Nagyon szépen dolgozott a segélykocsi egysége. Meg is mentették végül a szomszédomat.


De ezeket a töketleneket akik először kijöttek nagyon nem értem. Tényleg ennyire képzetlenek egyesek?



ápr. 23. 16:08
 1/5 anonim ***** válasza:

A mentőknél is létezik hierarchia képzettségben és tudásban. Nem minden mentős orvos.


Van a mentőorvos, van a mentőtiszt, gépkocsivezető és van a mentőápoló.


Az hogy kit küldenek, azt a te általad megadott információk alapján döntik el. Valószínű 2 ápolót küldtek, mert a mentésirányító így ítélte meg az általad megadott információk alapján.


A stabil oldalfektetés pedig a laikusok számára "készült" javaslat, ami arról szól, hogy helyezd stabil oldalfekvésbe a beteget míg megérkezik a mentő.


Jelen esetben az volt a fontos, hogy a beteg ne nyelje le a hányadékát, hogy most ez stabil oldalfektetésben valósult meg vagy anélkül, konkrétan teljesen mindegy.

ápr. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%
Mert nem minden kocsin van orvos is úgy tudom, vagy nagyon kezdők voltak. Tiszta dili az egész, 1 kézzel meg sosem nyomkodunk mellkast. Ilyen esetben meg nagy gyakorlat kell vénabiztosításhoz is. Undorító, már bennük sem bízhatsz sok esetben, ennyire lezüllesztették az eü-t 13 év alatt.
ápr. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2 Helyes lett volna ha gyermeket éleszt újra de felnőtt volt. Hát kezdők is voltak meg töketlenek. Szerintem mindketten 25 év alatt voltak. Az egyikük ha szembejönne az utcán és azt mondaná, hogy 15 éves elhinném róla annyira kölyök feje volt.


Igazából csak annyit kellett volna mondania, hogy csináld már a mellkaskompressziókat amíg berádiózok. Csináltam volna. Még mondtam is neki, hogy értek hozzá. De nem ehelyett egy kézzel nyomja hátha elveszi a maradék esélyt is.


Igazából szerintem ők miattuk állt le a keringése is a szomszédnak. Vércukorszint mérhetetlenül alacsony volt így beszúrt a combjába glükóz injekciót és szerintem ott cseszhetett el valamit mert amint beszúrta rá fél percre kezdett hányni és úgy szűnt meg a keringés is.

ápr. 23. 16:48
 4/5 anonim ***** válasza:
52%
Itt, a combba cukornál kezd a sztorid kamuszagúvá válni.
ápr. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4 Miért lenne kamu szagú? Láttam mit csinált. Mondjuk beszúrta a combizomzatba 90 fokos szögben.
ápr. 23. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!