Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Olvasgatok az ólomról, mert a...

Olvasgatok az ólomról, mert a házban szétgurult a szőnyegen a horgász ólomgolyó. Frászt kaptam tőle, temetem magunkat. Olyanokat olvasni róla.Eszembe jutott apám régen a legpuska golyót, ami ólom mindig a szajába vette töltéskor. Szerencsés ember?

Figyelt kérdés
Vagy én parázom túl. Porszívózni sem merek , mert tuti van ólompor. Mennyire veszélyes. Apámnak meg hogy hogy nincs baja , hisz ő a szájába vette.
máj. 11. 18:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Túl liheged a problémát .
máj. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én már halott vagyok, mert 27 éve a tesómmal ezeréves autó akkukat bontottunk szét kíváncsiságból.

Vagy mert a légpuska lövedékek is nem egyszer szétgurultak.

Természetesen puszta kézzel.


Túl liheged, nem is kicsit

máj. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Tyhű kérdező, ezt bocs, de kezeltetni kellene. Mármint magad, és pontosabban az elméd. Ez a fajta para mérték a semmitől egyáltalán nem normális.
máj. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hu apám a szobámban töltötte a wartburg akkumlátor. Abban is van ólom?
máj. 11. 18:47
 5/10 A kérdező kommentje:
3as tudom sajnos. Jarok terápiára is. De nincs még meg a realitás sajnos. Ezt tudom. Ezert is kerdezek.
máj. 11. 18:48
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Úristen b+!
máj. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A terápia akkor pipa, bár javasolnám, hogy mondjuk 10 mély levegő, gondolkozz el az adott dolgon és tiltsd le magad arról, hogy a neten olvasgass és itt kérdezgess. Konkrétan a terápia így kidobott pénz, mert így magad folyamatosan paráztatod és a büdös életben nem lesz javulás, hogyha ezt csinálod. Te jelen esetben a nyílt csonttörésre ragtapasz kategória vagy
máj. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mintha fűtőrudak lennének Oaksról...
máj. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A szilárd állapotú ólom semmiféle egészségkárosodást nem okoz, persze kivétel az, ha az ólomgolyót puskából beléd lövik. Nehézfémeknél akkor lehet probléma, ha kémiailag feloldódik a nehézfém és bekerül az ivóvízbe vagy az ételbe. Ezek azonban manapság ritkaságszámba menő esetek. Még az ólom vízvezeték csövek sem okoznak gondot, mert az ólom felületén képződő oxid megvédi az alatta levő fémet a kioldódástól.
máj. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Úgy van ahogy #9-es írja, szilárd halmazállapotban nincs gond vele, persze nem kell lenyelni. Kémiai reakcióknál, hevítéskor lehet belőle probléma, szerintem te összekevered a higannyal, az olyan, hogy párologni kezd azonnal.
máj. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!