Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Legjobb kullancskiszedő...

Legjobb kullancskiszedő eszköz mini kullancsokhoz?

Figyelt kérdés

A kétéves gyerekem a fején hozott haza egy 1 mm-es kullancsot a fővárosi állatkertből. Bicskával emeltem ki, az volt kéznél, de ez kissé kétesélyes volt, csak szerencsére ráérzett, hogy nem kéne mozogni.

Jó lenne valami jól működő eszköz...

Korábban volt egy fém, rugós kullancskiszedőm, de sokat bénáztam vele, a kullancs ötször végzett a rókázással, mire sikerült befogni. Volt olyan lapka is, amiben egy ékbe kellett (volna) csúsztatni a kullancsot, de mindig sokkal kisebbek voltak a kullancsok annál, hogy ez működjön. Műanyag kullancskiszedő csipeszt még nem próbáltam, ránézésre el sem tudom képzelni, hogy működhet, de cáfoljátok meg, örömmel olvasnék véleményeket.

Sajnos engem pl. imádnak a vérszívók.



ápr. 26. 01:09
 1/7 anonim ***** válasza:
ápr. 26. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bizonyára nem ment át: személyes tapasztalat alapján KONKRÉT termék érdekel.
ápr. 26. 03:32
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én oltatom a gyereket a kullancs által terjesztett agyvelőgyulladás ellen és nyáron rendszeresen kap kullancsriasztó sprayt a ruhájára. Ha olyan helyre megyünk, akkor hosszú szárú nadrág és zárt cipő is a védekezés részét képezi. A megtalálás és kiszedés nem az erősségem.
ápr. 26. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekünk kutyánk van, és próbáltunk kullancskiszedő csipeszt, kanalat, meg mittudoménmit, van vagy 5 féle basz itthon, de a kicsiket ezekkel nehéz kiszedni. Nekünk egy jó minőségű szemöldökcsipesz vált be, olyan, amelyiknek kicsit szélesebb feje van, ilyesmi: [link]
ápr. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]


Ezek a karmos, egyenes élűek a legjobbak!


[link] /hans-kniebes-germany-szemoldokcsipesz-rozsdamentes-matt-9-cm-karmos

ápr. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez nem lapítja ki a potrohát?
ápr. 26. 21:54
 7/7 anonim válasza:

A Nomád Sportboltban vettem kullancskiszedő csipeszt. Hát... nagyon kicsi kullancshoz...


[link]


Tehát [link]

és "tick remover"

ápr. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!