Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha szerepel a betegségem a...

Ha szerepel a betegségem a fogyatékossági adokedvezmenylistan akkor jár nekem a fogyatékos támogatás is?

Figyelt kérdés

máj. 27. 13:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen
máj. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
Milyen támogatásra gondolsz?
máj. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Fogyatékossági támogatás rá.
máj. 27. 13:54
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Erre gondolsz, ugye? Ha rajta van a betegséged, jár a kedvezmény igen. 2024-ben az összeg havi 13 300 Ft. Éves összegben is vissza lehet igényelni, nem kötelező havonta, ha neked évente egyszerűbb.


Ez egy adókedvezmény, nem támogatás, az kicsit más. Mivel ez adókedvezmény, ezért a "súlyosan fogyatékos magánszemély az összevont adóalapját személyi kedvezménnyel csökkenti". Így lesz a havi fent említett kézhez kapott 13 300 Ft.


Ha valaki még sosem igényelte még a kedvezményt, de a betegség ténye már hosszabb ideje fennáll, akkor visszamenőleg is igényelheti a kedvezményt az 5 éves elévülési időn belül.


[link]

máj. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, amiről te beszélsz, az nem un. fogyatékossági lista, hanem személyi kedvezményre jogosító lista. Betegségek is vannak rajta, amik alapján kaphatsz kedvezményt, de azok a betegségek nem feltétlenül jelentik azt, hogy "fogyatékosságnak" is minősülnek egyben. Attól, mert pl. laktózérzékeny vagy, még nem leszel fogyatékos. A fogyatékosok a látási, hallási, mozgásszervi, értelmi képességeikben akadályozott stb. személyek,
máj. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#4, szerintem nem ez volt a kérdés, bár teljesen igaz, amit írsz és jár a kérdezőnek a támogatás, ha a betegsége a listán van.

Ő azt szeretné tudni, hogy emellé még kapja-e a pluszban a rokkantaknak járó támogatást is. Nem feltétlenül. Ha pl. siket, akkor igen.

De ha alapból ő nem tartozik a rokkantak (vakok, siketek, értelmi sérültek stb.) kategóriába, akkor nem kap pluszban már semmit.

máj. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Paranoiam van. Arra kapok fogyi támogatást?
máj. 27. 14:35
 8/11 anonim ***** válasza:
#6: én emiatt kérdeztem vissza, és le lettem pontozva.
máj. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8, nyomtam rád egy zöldet :) puszi
máj. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én felfelé pontoztalak.
máj. 27. 15:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!