Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy csipőprotézis műtét során...

Egy csipőprotézis műtét során megsérült (elvágott) nyirok gyüjtőér "összefércelhető"?

Figyelt kérdés
2010. nov. 7. 17:52
 1/2 JRC válasza:

Csípőprotézis műtét során az elkerülhetetlenül átvágásra kerülő apró nyirokereket nem szokták újra egyesíteni. A nyirokelfolyás így is megoldott marad, és a csípőízület környékén nincs is olyan méretű nyirokér, aminek az egyesítése technikailag egyáltalán megoldható lenne.


(Hasonlóan az apró artériák és vénák is lekötés vagy égetés segítségével kerülnek elzárásra.)

2010. nov. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Csak nagyon röviden.Szenvedőalanya vagyok a nyirokér elvágásának, mert azóta dagad a lábom és rendszeres kezelésre szorulok.A nyirokerek professzorasszonyától tudom:A nyirokerek a láb kisujától kezdve szedik össze és szállitják a salakanyagot az első elosztóközpontba az ágyékban lévő nyirokcsomóba, ahonnak az továbbkerül a tisztitóhelyekre stb.Ha törvényszerü lenne, akkor ez a jelenség mindkét lábamnál jelentkezne, de szerencsére csak az egyik lábamnál van emiatt gond.Egyébként az ér vastagsága a vágás körül, megkérdezve a prof.ot, aki erre a kiuját mutatta.Az ér szine szintelen.Nem egy ismerősömnél, de mondhatom a házastársamat is neki a harmadik után sincs - szerencsére -lábdagadása.Az orvosától tudom, odafigyelés kérdése, mert az ér ott van.
2010. nov. 8. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!