Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hova forduljunk, ha az orvosok...

Hova forduljunk, ha az orvosok nem találják a probléma okát?

Figyelt kérdés
édesanyámnak évek óta gyomor és hasi problémái vannak, nagyon sokszor fáj , ég , felpuffad, sokszor jár wc-re (székelési inger). Szinte évente elmegy egy teljeskörű vizsgálatra ezzel a panasszal de eddig minden eredmény negatív. De vmi megoldást kell erre találni, hova érdemes ezzel fordulni, ahol tényleg segítenek megfejteni a panaszok okát?
2010. nov. 8. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Pszichológushoz. Szorongás tipikus tünete, amit leírtál.

Esetleg meg lehet próbálni dietetikust is, aki olyan étrendet állít össze, ami kímélő, és garantáltan nem okozhat puffadást. De szerintem lelki eredetű lesz a dolog, akkor is, ha elsőre azt mondja anyukád, hogy nem ideges, semmi baja.

2010. nov. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát alaposabb kivizsgálást lehet csináltatni magán helyeken, de annak borsos ára van... Egyetértek az elsővel, szerintem is étrend változtatásra lenne szükség, bár pszichológushoz csak akkor ha szerinted figyelemhiányos.
2010. nov. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Volt e már étellaergia vizsgálaton. Megfontolandó lenne e lisztérzékenység vizsgálat, Gyógyszertárban úgy tudom van erre teszt. Hasonló, szinte ugyanez volt a panaszom,mire végre rájöttek, hogy lisztérzékeny vagyok. Amint elkezdtem a búzalisztet kivonni az étkezésemből, ami sajnos örökre szól sokkal jobban lettem.
2010. nov. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet a tünetei oka IBS, azaz irritábilis bél szindróma. Ennek nincs kimutatható oka, egyszerűen a belek túlérzékenységéből adódik.
2010. nov. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Aki küldött nekem egy privit egy természetgyógyászos ajánlattal. az miért engem zaklat?? Nem kértem semmi hasonlót, a kérdező kért segítséget.
2010. nov. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ugyan ez a problémám van(1 éve,mindenem negatív lett,engem elvitt a mentő,olyan hasfájásom volt,és mellette hasmenésem,de minden vizsgálatom negatív lett,ugyanis csak a szerveimet nézték meg a korházban,2 nap után hazaengedtek,azzal hogy pszihés beteg vagyok)NA PERSZE!!!Nem adtam fel kerestem egy magánorvost, megtükröztek alul felül.Kiderült tejallergiám van,és helicobacter van a gyomromban.Semmilyen zsíros nehéz kaját nem ehetek(foghagyma,hagyma TILOS!!!)...ezek elősegítik a puffadást,pokoli hasi fájdalmat,hasmenést.Javaslok,egy ételallergia vizsgálatot(tejcukor,lisztérzékenységit),és mindenképp egy jó orvost,mert én is elvoltam hanyagolva senki nem vett komolyan,53kg-ról 43-ig fogytam,és még mindig azt mondták hogy semmi bajom!Most már kitűnő orvost találtam,és javult az állapotom,de még nem vagyok gyógyúlt,sajnos az még sok idő(hála a remek orvosoknak,akik szerint lelki beteg vagyok),mivel nem voltam egy évig kezelve.
2010. nov. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tükrözésen volt , és ott is minden eredmény negatív lett.:(
2010. nov. 8. 12:42
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor mindenképp ételallergia teszt!A tejcukrot nem tükrözésből állapítják meg,és a lisztérzékenységet sem.Egyébként egy jó tanács,írja le egy papirra amit eszik,csinálja egy hétig,úgy könnyen rájön mitől fáj a hasa.Nekem is ezt kell most csinálnom.De mindent írjon le,még azt is ha csak egy szem kekszek kap be.
2010. nov. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!