Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez mi lehet? Lámpaláz? Stressz...

Ez mi lehet? Lámpaláz? Stressz? Önértékelési probléma?

Figyelt kérdés

A problémám az, hogy nagyon sokszor annyira ráállitom az agyam a dolgokra, hogy előtte órákig nagyon stresszes vagyok, amikor pedig a "dolog" bekövetkezik kalapál a szivem, izzadok, ilyenek...

Nagyobb közösség előtt szerepelni egyáltalán nem tudnék, mert tudom hogy remegnék a hatalmas lámpaláztól, előtte pedig nagyon sokáig görcsben lenne a gyomrom.

De lehet ez ilyen esemény is, vagy csak egy szimpla mindennapi tevékenység, pl ha késve kell bemennem órára (ami egyébként egyáltalán nem gáz, de én mégis felhergelem az agyam és teljesen bepörgök előtte). Arra már rájöttem, hogy mentális probléma lehet, mert ha valami hirtelen tevékenység van, pl felszólítanak órán akkor nincs ez a tünet, de ha tudnám hogy ma bizony fel fognak szólítani (mondjuk 50 fős gyakorlatról van szó) akkor biztos hogy előtte nagyon izgulnék és mire oda kerül a sor már remegnék.

Nem tudom mit tehetnék ez ellen, gondolom le kéne foglalnom magam és az agyam jobban, de nem tudom eléggé. Külsőmmel sincs baj, több lánynál észrevettem hogy bejövök nekik, de pl. ha az egyikkel megbeszélném hogy találkozok valamikor, biztos hogy halálra izgulnám magam előtte. Ez nem lesz valós probléma mert van barátnőm, csak egy példa volt. Túlsúlyos sem vagyok, ha ismerős a társaság akikkel vagyok el tudok lazulni és jól érzem magam velük.


2011. nov. 13. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Ismerem részben az érzést!Azt tanácsolnám ,hogy beszélj erről a szüleiddel ha ráérnek ezzel foglalkozni és akkor remélhetőleg jobb lesz és próbáldd meg egy kicsit lazábra fogni inkább az egész tanulást meg mindent mert nem éri meg értük tönkretenni magadat idegileg és ezzel együtt fizikailag és biológiailag!!!
2011. nov. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

én próbálom...

barátnőmmel beszéltem erről, ő nagyon segítőkész de koleszos vagyok tőle távol, szüleimtől is, és erről nem tudok vele beszélni rendszeresen... aki meg nem tudja hogy miről is beszélek, az nem látja át.


valami tea, vagy valami ami ilyen téren nyugtat létezik?

2011. nov. 13. 13:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Citromfű tea állítólag nyugtat,de ne ettől várd a csodát.
2011. nov. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
an stresszcsökkentő tabletta, írass az orvosoddal, homoepátiás, macskagyökér kivonattal
2011. nov. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!