Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Asztmás vagyok, egy hete...

Asztmás vagyok, egy hete elfogyott a gyógyszerem, ezért helyette Ventolin nevű gyógyszert szippantottam mikor rosszul voltam, és most szúr a légcsövem mikor levegőt veszek. Ez a ventolin miatt van, vagy esetleg tüdőgyulladás, vagy mitől lehet?

Figyelt kérdés
2010. nov. 9. 00:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen gyógyszert szedsz alapból? Mióta van ez a szúrás?
2010. nov. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tegnap kezdődött, amúgy symbicort-ot.
2010. nov. 9. 00:09
 3/10 A kérdező kommentje:
Ja, és amúgy szombat óta náthás is vagyok, de lázam nincs, azért gondoltam a tüdőgyulladásra, de lehet hogy csak a gyógyszertől van.
2010. nov. 9. 00:12
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy a ventolin okozná a panaszaidat. Annyira jól tolerálható szer, hogy még a kisgyerekeknek is előszeretettel írják fel a gyerekorvosok légúti fertőzéseket kísérő fullasztó köhögésre. Mindenképpen menj el a háziorvoshoz, én inkább egy erős hörghurutra tippelnék, de ezt majd a vizsgálat eldönti. Jobbulást!
2010. nov. 9. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem a Ventolintól van. Felelőtlen vagy, hogy pont most fogyott ki a gyógyszered, amikor ráadásul náthás is vagy. Irány gyorsan a doki. A Symbicort nagyon jó gyógyszer, én is ezt kapom, és szinte teljesen tünetmentes vagyok. Megpróbáltam kihagyni, de akkor állandóan nehézlégzéssel küzdöttem. Tüdőgyulladástól nem a légcsöved égne, biztos csak megfázás. De a doki ir fel antibiotikumot is, ha szükségesnek látja.
2010. nov. 9. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Tüdőgyulladásod biztos nincs, akkor nem a légcsöved szúr, hanem nagyon köhögsz és magas lázad van. Emiatt ne aggódj. De azt nem tudom, mitől van.
2010. nov. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
49%
Nekem egy kis megfázás után egyből hörghurutom (és asztmatikus allergiám van)lesz (nem kapok az orromon levegőt és egyből végem)gyerek korom óta de olyanom még nem volt, hogy szúrjon a légcsövem. Levegővételnél és kilégzésnél sípol a tüdőm, nagyon fájt a torkom de ez általában egy pontra fókuszálódik. Ventolin aerosol, berodual aerosol,symbicort turbohaler, az alap amit ilyenkor használnom kell.
2010. nov. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ma mindenképpen elmegyek orvoshoz.
2010. nov. 9. 11:32
 9/10 anonim ***** válasza:
74%
Voltál dokinál? Eredmény?
2010. nov. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen voltam, hát elég rossz eredmények de mint kiderült simán csak befulladtam. Kaptam újfajta gyógyszereket, most majd figyelek rá hogy nem fogyjanak ki, nem kell még egy ilyen alkalom :)
2010. nov. 9. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!