Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan kaptál tüdőgyulladást...

Hogyan kaptál tüdőgyulladást (ha volt)? Vagy ez mivel terjed hogyan kaphatja el valaki?

Figyelt kérdés
2010. nov. 10. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Én vírustól kaptam, méghozzá kb.5 évvel ezelőtt, amikor Marokkóból jöttünk haza és a gépen még nem csinálták ezt a spray fújkodást a fertőtlenítővel.

! óra volt az út, 1 óra után kidőltem és már tudtam,hogy nem tudok leszállni a gépről, úgyhogy mentőt kellett hívni.

Másnap már fájt a tüdőm, ha levegőt vettem és köhögtem.

Kicsit agresszív vírus volt..azóta sprayznek, különösen arab orságok után.:-)

Terjedhet cseppfertőzéssel , levegőben is.

2010. nov. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én egy műtét után kaptam. Kicsit meg voltam fázva, de muszáj volt megműteni. Valószínűleg az intubáláskor került a tüdőmbe a baci.
2010. nov. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy átlagember általában vírusfertőzés útján kapja (pl.rátüsszentenek és épp meggyengült állapotban van az immunrendszere). Vannak kimondottan tüdőgyulladást okozó kórokozók (pl. Mycoplasma pneumoniae, Legionella pneumophila, Streptococcus pneumoniae... stb). Előfordulhat gépi lélegeztetés kapcsán, vagy hosszas fekvéstől (az idősek ezért veszélyeztetettek, ha fekvőbetegek lesznek)-őnáluk elsősorban a pangó váladék a tüdőben okozza, ezért fontos forgatni, légzőtornáztatni, légúti drenaige, produktív köpetürítésre ösztönözni őket.

Vagy előfordulhat, hogy valami irritatív idegen test okozza (pl. a kisgyerek félrenyel valami kis tárgyat-ami általában a jobb főhörgőbe kerül-és ha nem veszi észre a szülő akkor lejjebb csúszik, betokosodik és irritálja a környező szöveteket - így produkálhat tütőgyulladást - ez azért ritka. Produkálhatja tumor is.

2010. nov. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én régebben évente kaptam tüdőgyuszit. nekem kisbaba koromban volt az első, majdnem belehaltam, azóta gyakran szenvedek tőle és nagyon nehezen gyógyulok ki belőle. Sok ronda szövődmény van, fülgyulladás, arcüreggyulladás. 3 éve nincs ilyen bajom, mióta jól fűtött, összkomfortos lakásban élek és nem táplálkozom már szegényesen, egyoldalúan.
2010. nov. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!:D
2010. nov. 10. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!