Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Epilepsziás roham esetén a...

Epilepsziás roham esetén a heves szívdobogás normális jelenség?

Figyelt kérdés

A kedvesem epilepsziás.

Legutóbb, mikor rohama volt, magához szorított.

A szíve úgy kalapált, olyan hevesen, amilyennek még sosem érzékeltem a sajátomat.


2010. nov. 12. 11:44
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat, elcsesztem, nem figyeltem a kategóriákra :(
2010. nov. 12. 11:45
 2/9 Dr. Dav ***** válasza:

Milyen rohama volt?

Valószínűleg "normális" (már ha egy epilepsziás rohamot nevezhetünk normálisnak), a következő kontrollon ossza meg az epileptológus/neurológus szakorvossal.

Az epilepsziás rohamok különböző egyének között nagymértékben különböznek, mivel a roham az agy különböző részein "játszódik le", ennek a résznek a behatárolását a tünetek és az eeg összege tudja megadni, tehát minden tünet fontos lehet.

Jobbulást a Kedvesének és sok akaraterőt kívánok!:)

2010. nov. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!

A kedvesemre ez a roham éjszaka tört rá, már ágyban feküdt.

Még sosem bújtam hozzá roham közben, én csak felfigyeltem rá, hogy valami nincs rendben, és mikor hozzáértem egyből magához húzott.

Nagyon nagyon durvának tűnt az a heves szívverés, amit akkor éreztem rajta.

Ahogy a roham csillapodott a szívverése is visszaállt normálisra, és egyik pillanatról a másikra elaludt.

Szólni fogok neki, hogy mindenképpen említse meg a dokinak, ha konzultál vele!

2010. nov. 12. 12:45
 4/9 Dr. Dav ***** válasza:

Jellegét tekintve milyen volt a roham? Meg tudja különböztetni a rohamtípusokat? (Pl absence, tónusos, myoclonusos, tónusos stb.)

Nagyroham volt?

A roham utáni elalvás jellegzetes; a heves szívverés lehetett attól is, hogy Kedvese félt, megijedt, de lehetett közvetlenül a roham következménye is.

2010. nov. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A hivatalos elnevezéseket nem ismerem.

Előre érezni szokta, mielőtt látható jelei lennének.

Ilyenkor gyakran nincs magánál.

A mostani esetben, én kérdeztem tőle, hogy minden rendben, és ő jelezte fejbólintással, hogy igen. Én láttam rajta, hogy görcsös, önkéntelen mozdulatai voltak, de ő nem érzékelte, hogy épp mi történik vele.

Nem tűnt hosszú időnek, talán fél perc lehetett.

Amikor a rángásnak irányát látni lehetett eddig inkább jobb oldalra húzott. Most így fekvés közben a sötétben ezt nem tudtam volna megállapítani.

Nem tartom nála jellemzőnek az ilyen éjszakai rohamokat.

Jó eszű, és felnőtt korban tapasztalta először a betegség jeleit.

Nem tudtak eddig nála kimutatni szervi eredetű okot.

2010. nov. 12. 15:36
 6/9 A kérdező kommentje:

Azt tapasztalni szoktam, hogy ha nem kipihent, nem eszik időben ezek kihatással vannak a tünetei előfordulására.

Volt már, hogy teljesen kiesett neki a roham alatti idő, volt, hogy csak érzékelte, hogy megint megpróbál rajta elhatalmasodni ez a dolog, de tudatosan valahogy visszaszorította.

2010. nov. 12. 15:42
 7/9 A kérdező kommentje:
Azt is tudom, hogy alkoholt nem fogyaszthat, de a koffein is rizikó tényező számára.
2010. nov. 12. 15:48
 8/9 Dr. Dav ***** válasza:

A leírás alapján Kedvesének tónusos-clonusos rohama volt, másnéven grand mal roham, ennél a fajta rohamnál a gyors pulzus teljesen megszokott jelenség, nem kell miatta aggódni, de szóljon kezelőorvosának.

Nem tudom, készítettek-e már nála video EEG-t, de sok esetben feltérképezheti az epilepszia okát; így roham közben tudják nézni az agyhullámokat, ami nagyon fontos információ, a gyógyszeres kezelést is segíti. Ha nem csináltak még, javaslom, h javasolja a kezelőorvosnak, aki remélhetőleg ad beutalót.

Üdv.

2010. nov. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az információkat!
2010. nov. 12. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!