Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért kopik jobban a cipőm sarka?

Miért kopik jobban a cipőm sarka?

Figyelt kérdés
Az lenne a gondom, hogy a cipőim sarka hihetetlen gyorsasággal kopnak. Leginkábbb a külső fele a saroknak. Rengeteg cipőt kipróbáltam már: kinait, márkásat, de csak annyi különbség volt h a márkásabbak tovább bírták(5-6 hónap), a kinaiak max 2-3 hónapot bírtak. Természetesen mindegyik abban ment tönkre h egyszerűen elkopott a sarka. Az ortopéd orvos szerint nincs semmi baja a lábamnak, de sztem ez akkor sem normális. Mi segíthetne? Esetleg betét? És ha igen akkor milyen betétek vannak és hol lehet venni?
2010. nov. 14. 10:59
 1/8 anonim válasza:
szar a cipő minősége vagy sután mész és húzód a lábadat.
2010. nov. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

ahhoz tul sok cipőt kiprobáltam már h mindegyik szar legyen^^

amugy meg nem csoszogok v ilyesmi, és ortopédusnál is voltam, aki szerint semmi bajom sincs

2010. nov. 14. 15:47
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy alapjáraton nincsen semmi baj a tartásoddal, vagy a lábad boltozatával stb., de amikor lépsz vagy mész, akkor a sarkadat teszed le legelőször, a sarkadra helyezed a terhet, röviden a sarkadon jársz hangsúlyosabban. Ez nem csoszogás, mert a lábadat felemeled teljesen, csak úgy teszed le, hogy a sarkad ér le először. Onnan tudom, hogy én is ilyen vagyok. A cipőm sarka gyorsabban kopik, mint a többi része.
2010. nov. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
és mit lehetne tenni ellene?
2010. nov. 20. 18:45
 5/8 anonim ***** válasza:
Azt írod, hogy nem a cipő a hibás, és Te sem. Mégis, mire, kire tippelsz? Mellesleg hány kg vagy? Vagy ez nem számít?
2010. nov. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

70 kg vagyok

Am nem azt mondtam h nem én vok a hibás csak annyit h semmi olyan feltűnő nincs a járásomban amire vissza lehetne vezetni ezt. Mint ahogy előttem írta az egyik válaszoló énis arra tippelek h vmivel jobban nehezedek a sarkamra, ezért kophat jobban a cipőm sarka. Viszont akkor ezen lehetne segíteni vhogy? Pl betéttel?

2010. nov. 20. 21:36
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem menj el egy másik orvoshoz is mert biztos hogy a járásoddal van valami baj.

Azt tudom hogy ez lúdtalp nem lehet mert akkor a cipőd ferdén kopna.

2010. nov. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Valamikor a cipő orrára, és a sarkéra spiccvasat rakattunk a suszterrel, éppen ezen okból. Nem tudom, egyáltalán van e ilyesmi még. Ez egy kis kifli alakú fémlemez volt, amit a cipész pár szeggel ütött fel a cipőre. Ha elkopott , cserélte. Így a talp és a sarok is sokkal hosszabb életű lett. Más tippem nincs. Semmi bajod sincs, ezzel nem kell orvoshoz fordulnod. Szerintem. Vannak mázsán felüli emberek szép számmal. Azoknak biztos még több cipő fogy. Azért nézz utána a spiccvasnak, hátha van még...
2010. nov. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!