Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mikor kell hemofiliás (vérzéke...

Brian0 kérdése:

Mikor kell hemofiliás (vérzékeny) gyerekhez mentőt hívni?

Figyelt kérdés
Ahol dolgozom, ott kaptunk egy 6 éves hemofiliás gyereket. Horzsolásnál vagy véraláfutásnál kell mentőt hívni, vagy csak rendes vérzéseknél?
2010. nov. 14. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Inkább hívd ki őket, mintsem hogy elvérezzen!
2010. nov. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 white Silverangel válasza:

Kérj tájékozatót a magyar hemofília egyesület honlapjától.

Lehet tájékoztató mellékleteket szerezni ingyen.

Ott mindent leírnak!:D

2011. okt. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 white Silverangel válasza:

[link]


MAGYAR HEMOFÍLIA EGYESÜLET

2011. okt. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Sereg László válasza:

Szia! Mivel én is haemophilia a -s beteg vagyok így tudok segítséget adni. Kissebb horzsolásnál nem szükséges, seb kitisztít gézzel beköt. mélyebb horzsolásnál a véralvadási faktor pótlása szükséges! Véraláfutásnál meg kell nézni a méretét és a duzzanat felfelé türemkedését. ha nem nagy csak pici akkor szólni kell a szülőknek de ha nagyra duzzad akkor kötelező a faktor pótlása 6 órán ként ameddig nem csökken. álltalában készítmény nélkül 1-1,5 hét injekcióval 2-3 nap.

remélem tudtam segíteni. és ha bármi kérdésed van írj nyugodtan üzenetet.

2014. jan. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!