Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ujjak ropogtatása! Szerintetek...

Ujjak ropogtatása! Szerintetek káros vagy külön jót tesz?

Figyelt kérdés
Sokak szerint remegni fognak az ujjaim mert ropogtatom őket,(ezt azér nem tudom elhinnni mert a hátamat, ujjaimat, nyakamat, lábujjaimat,térdemet, bokámat stb is ropogtatom és nem remeghet minden testrészem!!) vagy más szerint bütykös lesz, de vannak akik szerint ezzel ellazítom a izületeket és jót tesz. Van akinek az a véleménye h ha jólesik akkor a testnek is jó!!De...volt egy álmom nemrég...Egy ismerősöm azt mondta benne h ne ropogtassam az ujjam, mert ő ropogtatta és szétloccsantak az ujjai!!Ezt láttam is az álmomban h a vér, porcok, az izületek stb. repülnek szét..:( Szerintetek ez lehet h vmi tudatalatti értesítés h ne ropogtassam tovább???
2010. nov. 16. 20:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Én azt hallom mindenkitől, hogy ha ropogtatod, attól kopnak a porcok, ezért évek múlva sokszor fog fájni és remegni fog.
2010. nov. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
50%
erről én is hallottam, hogy amikor öreg leszel fájni fog és remeg... de én se tudok leszokni róla.:/
2010. nov. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

Álmod félelmedet tükrözte. Sokan riogatnak.

Valamikor valahol azt hallottam, hogy az ujjropogtatás nagyon jót tesz az ujjízületeknek. De hogy miért, azt akkor sem értettem, most sem. Talán az említett lazítás lehet tényleg a magyarázat.

2010. nov. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%

Ne tedd én már a poharat alig bírom felemelni 17/f

bár én nagyon keményen ropogtattam.

2010. nov. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%

én is ropogtatom nagyon....:/

16 éves létemre már fáj is néha :((

rendesen tönkre tettem magam

2010. nov. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%
Ne csináld! Bátyám egyik oszt. társa középbe mindig ropogtatta az ujjait, most 20-21 éves és ropog a keze ha mozgatja.
2010. nov. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%

Akik azt állítják, hogy remegni fog, meg kopik stb, nyilván ettől való félelmük miatt nem is teszik, tehát ők aztán marhára tudják.

Én már, több mint 20 éve ropogtatom és semmi káros hatása nincs.

Egyébként is 5000-szer volt a kérdés és a végére mindig kiderült, hogy:

semmiféle csontok, vagy kemény részek nem roppannak, csússzanak, hanem a porcok közötti folyadékban lévő gázbuborékok pattognak ilyenkor szét.

Bizonyíték is van rá, nem lehet azonnal újra roppantani az ujjat, mivel a buborékoknak újra össze kell állnia!

2010. nov. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!!!
2010. nov. 17. 06:20
 9/12 anonim ***** válasza:
38%
Ha egyszer kétszer csinálod nem nagy baj de én volt amikor órákon át csináltam.
2010. nov. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Snikkle válasza:
Jó mert az ízületfojadékban lévő gázbuborékok állítólag kipukkannak de nem hiszem hogy ilyen hanggal szóval a porcok közti hirtelen nagy surlódás is kiválthatja. én próbálok róla leszokni hasonló hanggú (pl-patent) ki-be kapcsolgatásával hogy a hangját hallom .VIszont már teljesen elkopott szóval még inkább le akarok szokni
2011. nov. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!