Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A túlzott hajmosás káros?

A túlzott hajmosás káros?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi hogy ebben mi az igazság. A túlzott hajmosás ami heti 5-6 akár 7 hajmosást is takar. Káros lehet az egészségre? A bőr egészségére vagy csak ez is egy tév hit, mind az hogy egyszerre a agyunk 10%át használjuk.
2011. okt. 21. 15:19
 1/4 anonim ***** válasza:

A tévhit itt az hogy azt hiszed hogy nem a 10 %-át használjuk... de amúgy az igaz hogy nem "egészséges". tulajdonképpen a testi egészségre nem nagyon hat ki de!

A zsír azért van a hajon hogy megvédje a hajszálakat és ha sokszor távolítod el róla érzékeli a szervezet hogy nincs elég védelem ezért még több zsírt termel így csak jobban fog zsírosodni! Mint a bő, ha naponta radírozod csak mégjobban zsíros lesz, ezért jobb csak hetente. Hajat mosni én csak minden 3. napon szoktam és teljesen beállt a rendszer, csak ki kell bírni.

2011. okt. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tudom hogy nem csak a agyunk 10%át használjuk.. Biztos nem jól írtam/te értelmezted félre.

Amúgy köszönöm a választ.

2011. okt. 21. 15:39
 3/4 sine.lacrimna ***** válasza:

én is minden 3. nap mosom, már évek óta.

Szárítom is minden mosás után.

Nem bírnék ki 1 egész hetet.

Semmi bajom sincs,se korpa,se zsír.

Nem törik a hajam vége,nem is kopaszodom.


Nyáron amikor nagyon meleg van,előfordul hogy megmosom minden nap, vagy többször egy nap.Egyszerűen beizzadok alá, mert jó dús.Vagy ha strandolok,evidens hogy kimosom belőle a strandvizet.


Én azt vallom :akkor kell hajat mosni ha koszos!

És nem napok szerint.

A kezemet is akkor mosom ha koszos!


A samponom felhígítom egy flakonban vízzel és úgy használom.

Kb.20 éve csinálom így.

2011. okt. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2011. okt. 22. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!