Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ráestem a vállamra és azóta...

Ráestem a vállamra és azóta (1 hónapja) a tünetek stabilak (nem javul, de nem is romlik) : bizonyos hajlító mozdulatokra nyilall, főleg súlyokkal, ill. kevesebb erőt tudok kifejteni. Ezek eléggé korlátoznak az edzésben, mit kellene tennem?

Figyelt kérdés
2010. nov. 17. 09:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Elmentél orvoshoz? Mit mondott?
2010. nov. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azért egy vállsérülés nem jön helyre gombnyomásra. Ne erőltesd meg magad. Én elmennék egy röntgenre.
2010. nov. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Holnap először megyek a háziorvoshoz emiatt, csak reméltem, hogy van valakinek valami tapasztalata és egy egyszerűbb megoldása:) Remélem csak valami húzódás lesz, nem igazán tudom milyen következményei lehetnek egy ráesésnek.. Izomszakadás, gyulladás?
2010. nov. 17. 09:56
 4/8 anonim ***** válasza:

Lehet (részleges) izomszakadás, húzódás, gyulladás, rotátor köpeny sérülés.

Jelen esetben a röntgen nem segít, ultrahang vizsgálatot kell(ene) végezni.

2010. nov. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ilyen sérüléssel kapásból orvoshoz megyünk, mert esetleg tényleg részleges izomszakadás, és rosszul gyógyult, akkor most majd élvezhetsz egy műtétet, de lehet, soha nem jön helyre -.-
2010. nov. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igazából azért nem mentem egyből dokihoz, mert volt már, hogy kissé megerőltettem vállazáskor, az viszont pár nap vagy egy hét után elmúlt. Igaz, most ráestem, gondolhattam volna, hogy az más:( Azért előfordulhat, hogy elég valami krém, vagy fásli, vagy injekció?:\
2010. nov. 17. 10:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Figyelembe véve, hogy egy hónap után se javult, sőt, még rá is dolgoztál, szerintem azért kéne minél hamarabb szakorvoshoz jutni, aki majd megmondja, mi legyen vele.
2010. nov. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"elég valami krém, vagy fásli, vagy injekció?:\"


Mit lehet erre mondani vizsgálat és diagnózis nélkül?

Lehet, hogy elég (jó esetben), de lehet, hogy akár műteni is kell. -> Irány az ortopédia.

2010. nov. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!