Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kisfiamat tegnap megkatéterezt...

Kisfiamat tegnap megkatéterezték és azóta nem tud pisilni mert nagyon fáj neki. valami ötlet?

Figyelt kérdés
mivel tudnám rávenni hogy pisiljen?
2010. nov. 20. 16:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Adjál be neki valamilyen fájdalomcsillapítót, hátha a hatása alatt könnyebben megy. Jobbulást a kisfiúnak!
2010. nov. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
vízhajtó?...mennyi idős?
2010. nov. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
vízhajtó+fájdalomcsillapító
2010. nov. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Néhány dolog hiányzik a leírásból, én úgy értelmezem, hogy a katéterezés miatt a húgycső nyálkahártyája lett fájdalmas és ezért nem pisil a gyermek, nem pedig azért, mert nem működik jól a veséje. Ezért nem célszerű vízhajtót adni a gyereknek, mert az fokozza a problémát. Egyre több feszülő vizelet gyűlik a hólyagban, a gyerek pedig továbbra sem akar pisilni, de így még a feszülő hólyag fájdalmát is viselnie kellene. A vége egy újabb katéterezés lenne...

Én nemrég voltam urológiai vizsgálaton és mintavétel céljából kétszer is belekotortak a húgycsövembe, nem kívánom senkinek...Kb. 3 napig én is csak nagyon nehezen és félve pisiltam. Úgy éreztem, mintha zsilettpengéket pisilnék.

Mit lehet javasolni...? Kamillateát itatni (tudom, nem jó ízű, de...) és ugyancsak langyos kamillateába "lógatni" a húgycsövet, minél többször. A gyermeket valahogyan meg kell győzni, hogy mindenképpen muszáj pisilni, még ha csak kicsiket is, de erőltetni kell.

Egy kis olvasnivaló: [link]

2010. nov. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!