Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehetek súlyos vérszegén...

Mitől lehetek súlyos vérszegény? Mi a következménye?

Figyelt kérdés
2010. dec. 1. 11:06
1 2
 1/11 anonim válasza:
Menstruáció miatt is lehetsz,legalább is én attól voltam,azt mondta az orvos.Fáradékonyság,és feszültség a következménye.Szedjél magne b6-ot.Vagy naponta igyál meg egy dl vörösbort.
2010. dec. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Súlyos vérszegénységre semmit nem ér a MagneB6 (miért is érne?). Mennyire súlyos? Több ok miatt is lehet. Eszel húst? Lisztérzékenység?
2010. dec. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok lisztérzékeny.Húst csak hetente egyszer eszek,mert nem nagyon szeretem,de akkor marhahúst,ami elvileg vörös hús
2010. dec. 1. 11:26
 4/11 A kérdező kommentje:
annyira súlyos,hogy ha nem rendeződik gyorsan akkor korházba is kerülhetek.Félek nehogy leukémiás legyek
2010. dec. 1. 11:28
 5/11 anonim válasza:
Kérlek nézz utána,hogy igenis jó rá!Én is ezt szedtem,gondolom nem véletlenül írta fel az orvos.Helyre jöttem tőle,maltofer tablettával együtt szedtem!
2010. dec. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
A magne B6-ot a feszültség miatt írta fel szerintem. Én szülés következtében lettem vérszegény, és csak a maltofert írták fel.
2010. dec. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
A magne b6 is jó vérszegénységre,más gyógyszerrel kombinálva!
2010. dec. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Én nem azt mondtam, hogy nem jó, de Te is megadtad a választ: más gyógyszerrel kombinálva. Ha nem szed vasat, akkor nem hiszem, hogy használ.
2010. dec. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az más, ha Maltofert is adott, az volt a vérszegénységre. Nem kell utánanéznem, napi szinten ezzel foglalkozom. Doki ír fel vastablettát, azt kellene szedned rendesen.
2010. dec. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Kriszti83 ***** válasza:

Kedves kérdező!

Honnan tudod, hogy súlyos vérszegény vagy? Ha voltál vérvételen, akkor gondolom nem vagy Leukémiás, hiszen az orvos azt azonnal közli. Tehát ettől ne félj.Kérj kivizsgálást, ha megnyugtat.

Vaspótlásra valóban jó a Maltofern tabletta, ill. egyél sok olyan ételt, ami vasat tartalmaz.

Vastartalmú élelmiszerek:

sovány marha-, birka-, csirkehús, szardínia

különböző müzlik (meg kell nézni az összetevőiket!)

bab, csicseri borsó, lencse, tofu, brokkoli, borsó, újhagyma, spenót, burgonya

kesu-dió, napraforgómag

szárított barack, mazsola, füge

tojás

2010. dec. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!