Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék már végre lefogyni?

Hogyan tudnék már végre lefogyni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

16 éves vagyok 180cm magas.Az lenne az én problémám,hogy egy ideig nagyon jól bírom,hogy napi 2x keveset eszek.Utána jön az a bizonyos érzés,amikor muszáj ennem,mert nem tudok magammal mit kezdeni,annyira rossz a közérzetem.Nyáron 106kg voltam,sikerült 11kgot fogynom,de innentől megállt.Inkább a hasamra megy minden és a fenekemre. :S Nagyon örülnék neki,hogy valaki normális tanácsot adna.Szeretném kerülni a 90 naposat,s egyéb étrendes fogyókúrákat,mert nem tehetjük meg azt,hogy Anya külön főzzön rám,mert elég nagy a családunk,és pusztítanak rendesen. Szívesen töltenék le valami tornát ami fogyaszt,de semmit nem ér,ha közben ugyan úgy eszek,mint eddig. Sajnos a súlyom az önbizalmamat is csökkenti nem is kicsit. Lányoknál nem is próbálkozok inkább,mert tudom,hogy,ha találkoznánk akkor semmi nem lenne belőle az alakom végett. Sokan mondják,hogy őket nem zavarja ez,de én magamról tudom,hogy igen,mert engem sem vonzanak a kövér lányok . . . Az a nagy szerencsém,hogy az arcomon nem látni meg a súlyomat. :)

Ezt arra értem,hogy nem dagadt,teljesen normális. Egyszer egy üzletben voltam,és csak az arcom volt ki a sok mögül és az eladó kérdezte,hogy miben segíthet. Mondtam,hogy méretet nézegetek ebből a típusú gatyából. Erre a kezembe nyom egy M-es méretet. Mondom ez egy kicsit kicsi lesz szerintem. Hozzám akarta mérni,odamentem hozzá,mihent meglátott,azt mondja már . "Tyíí ez tényleg PICI lesz. "

Hát nem ezt mondtam? :D Próbáljunk meg egy XXL-t . Máris jó volt.... Nevettünk legalább egy jót. Szeretném,ha adnátok valami "használható" tanácsot! :)

Előre is köszönöm! :)


2010. dec. 5. 19:31
 1/3 anonim válasza:

Szerintem ez hülyeség, hogy napi 2x keveset egyél.. így nem lehet egészségesen , nagyrész zsírtömeget veszíteni.

Sokkal hatásosabb, ha napi 4-5x eszel kisebb adagokat, szénhidrátot fokozatosan csökkented, a fehérjét pedig megnöveled.Emellett sok zöldséget fogyassz.De a "napi 2x eszem keveset" dologgal csak azt éred el, hogy az anyagcseréd teljesen lelassul, és egyre kevesebb kalóriára lesz szükséged, és ha elérnéd mégis a célod, azután visszaállnál normális étkezésre, a szervezeted egyből tartalékolni kezdene.Emellett gondolom neked nem izom veszteség a célod hanem zsír..Ezért én azt tanácsolom hogy:

1.egyél napi 4-5x kevesebbet.

2.szénhidrátot fokozatosan csökkentsd.

3.Nincs cukor, sem sós chipsek sem semmi ilyesmi.

4.Napi 2-3 liter ásványvizet igyál.(nem cukros löttyök, csak ásványvizet)

5.Növeld a fehérje beviteledet, hogy minimális legyen az izomleépülés.

6.Sportolj heti 3-5x 1órát.Ezek közül a sportok közül válassz : futás/kocogás/úszás/biciklizés..


Ha ezeket betartod, az anyagcseréd garantáltan felpörög, és a szervezet rááll a zsírégetésre.A sport is sokat számít, de a lényeg az étkezésen van!! Sok zöldség->Viszonylag sok sovány hús/hal/gomba->Fokozatosan kevesebb szénhidrát(és ez is összetett szénhidrát legyen: pl rizs,teljeskiörlésű gabonák..)+sok sok ásványvíz+sport. :)

remélem segíthettem .

2010. dec. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! :)

Mindenképp megpróbálom! :) :)

Szerintem nagyon sokat segített! :)

2010. dec. 5. 21:34
 3/3 anonim válasza:
Örülök hogy segíthettem. :)
2010. dec. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!