Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Orvost keresek Debrecenben,...

Orvost keresek Debrecenben, aki végre segít lefogyni, egy olyan szakorvost, aki erre szakosodott, aki tetőtől talpig átvizsgál, és megoldást talál a kövérségemre, és segítő válaszokat nyújt?

Figyelt kérdés
Egész életemben fogyókúráztam, számoltam a kalóriákat, "no vacsora", állandó lelkiismeret furdalás már egy falat szénhidrát után is, és mégsem megy le rólam látványos súlytömeg...Abba már beletörődtem, hogy soha nem leszek 50 kilós, de szeretném ha a mérleg hetessel kezdődne. Tényleg mindent kipróbáltam, nem tudtok újat mondani...A csepp a tengerben pedig az volt, hogy barátnőm 2 hónap alatt ledobott 20 kilót, és soha nem láttam ilyet vidámnak, magabiztosnak..(mondanom sem kell, azóta nem kell neki a duci barátnője). Mindig is sportoltam, szóval azt sem mondhatom, hogy a tunyaság miatt van: kézilabda csapatban játszom, zumba 2X hetente, edző terem 1X, aerobik. És mégsem megy le rólam semmi. Utolsó elkeseredésemben olyan dologhoz nyúltam amihez nem szabadna soha, de mégis megtettem...Másfél hónapig bírtam, semmit nem vittem be szinte a szervezetembe ami szilárd, napi 4 liter vizet ittam, és semmi más, és nem hogy fogytam volna tőle, hanem 2 kilót híztam...tudom erre mi a válasz, hogy a szervezetem ellenem fordult a durva koplalás miatt, de nem hiszem el, hogy ennek ellenére nem kellett volna pár kilótól megszabadulnom...Mi a bajom? Beteg vagyok? Vérnyomásom mindig is rendben volt, most voltam vérvételen minden stimmel...Szakorvoshoz akarok fordulni, hogy vizsgáljon ki, és segítsen hogy találjak kiutat az útvesztőből, mert iszonyatosan el vagyok keseredve...Kérlek segítsetek nekem, és nem a negatív véleményeket szeretném olvasni, hanem a segítő válaszokat, mert egyszerűen romon vagyok, nem bírok tükörbe nézni, depressziós vagyok, és lehúzom a családomat is ezzel az egész önsanyargatással...
2011. ápr. 24. 21:55
 1/3 anonim ***** válasza:
kép? paramétereid?
2011. ápr. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én is ezt szeretném kérdezni, hogy milyen magas vagy és hány kiló? Esetleg a fehérje turmixos diétát nem próbáltad még? Nem olcsó, de hatékony, a saját bőrömön tapasztaltam, pedig itt leszólják elég sokan.
2011. ápr. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia!

Nem tudom, aktuális-e még a problémád, de mindenképpen keress fel szakorvost. Én Miskolcon voltam az endokrinológián (ha esetleg nem tudod, az endokrin mirigy belső elválasztású mirigy, amely a vérbe önti a termelt váladékot), ott csináltattak velem egy rakás tesztet (terhelés, vércukor, még agyröntgent is), hogy nem-e valami hormon eredetű probléma (az endokrin mirigy váladéka a hormon)...lehet, hogy ez áll fent nálad, vagy valamilyen genetikai háttere van, esetleg a családból hordozza valaki a hízékonyságot okozó gént...a koplaló diétákkal vigyázz, mert a szervezetednek szüksége van minden tápanyagra! zsírra is! az A,D,E,K vitamin ugyanis ebben oldódik fel...csak kerüld a telített zsírsavakat (általában állati eredetű zsírok), és térj át a növényire...a zöldség, gyümölcs elengedhetetlen...a mozgással nincs gond, talán ki kéne dolgozni az orvos segítségével valamilyen edzéstervet...a hízás anyagcsere-problémát jelenthet, vagyis a szervezetednek túl sok időbe telik megemészteni a bevitt tápanyagot...valamint a rendszertelen étkezés (ezt sajnos nehéz kiküszöbölni), ugyanis a szervezet, ha rendszertelen időközönként kap táplálékot, raktározni kezd inkább (ez olyan, mint amikor te pl. az útra biztonság kedvéért jó sok vizet beraksz, hogy legyen, ha kell, a szervezet ugyanezt csinálja)...elnézést, ha esetleg valamit hibásan írtam, de sajnos nem vagyok orvos =)

2011. nov. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!