Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hamarosan mandula műtéten...

Hamarosan mandula műtéten esek át. Érzéstelenítéssel valószínűleg. De 1-2kérdésre még nincs válaszom?! (lent)

Figyelt kérdés
Az egyik kérdésem az lenne, hogy műtét-re miben kell bemenjek? Meg, hogy műtét közben ülök, félig fekszek vagy teljesen lefektetnek? És az orvos hol van(pl.mellettem)?
2010. dec. 7. 15:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

én hálóingben és zokniban mentem (mindig mindenhol fázik a lábam és a műtőben amúgy sincs túl meleg)

egy sima székre ültettek, semmi megdöntés

a doki előttem volt, nem mellettem, tehát velem szemben teljesen, ő is egy széken ült

2010. dec. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

öcsémnek volt mandulaműtétje.

neki pizsiben kellett lennie, várnunk kellett a szobában, be jött egy nővér, aki adott neki bátorítót! Amint megitta, olyan jó kedve lett, hogy az nem igaz.:) kb, mint aki részeg olyan volt. azt hiszem, lefognak fektetni, és igen melletted lesz az orvos!

Aztán műtét után még elmondják majd, hogy sem piros, sem barna dolgokat nem ehetsz, 1, vagy 2 hétig!


22L

2010. dec. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

se piros, se barna?

Első vagyok, simán ettem műtét másnapján görögdinnyét a dokit is megkérdeztem ,hogy lehet-e, annyit mondott, hogy nyugodtan, de magot ne egyek. Ha pedig fektetnének, akkor a garatra és onnan a gyomorba folyna a vér, mai hányást váltana ki, az pedig sem műtét közben sem friss műtéti sebbel nem előnyös.

2010. dec. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"sem piros, sem barna dolgokat nem ehetsz"


Azok meg mi a csudák?

2010. dec. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm akik eddig írtak!:)
2010. dec. 7. 15:27
 6/13 A kérdező kommentje:
És aki már volt ilyen helyzetben az mesélje el mi volt lécci:D
2010. dec. 7. 15:34
 7/13 anonim ***** válasza:
azért mondta az orvos, hogy öcsém ne egyen pirosat, és barnát, mert ha esetlegesen a műtét után hányna x idővel, meg kapott valami öblögetőt is, és ha utána köp, akkor most nem tudnánk, hogy az vér, vagy esetleg a kakaó amit megivott, vagy a kecsap, amit megevett!
2010. dec. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
jaj bocsánat, azt írtam, hogy lefektetik, elírtam:S:S nem fektetnek le elvileg!
2010. dec. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Én most nyáron estem rajta túl, 22 évesen... ez elég késő egy mandula műtéthez, de azért túléltem :)

Azt kell, hogy mondjam, maga a műtét egyáltalán nem nagy szám, érzéstelenítéssel vették ki, az orvos folyamatosan beszélt hozzám, egymással szemben ültünk.

Pizsiben kellett bemennem, hogy amikor kitolnak a tolószéken (amiért nagyon hálás voltam, mert kicsit elgyengültem a műtét alatt), utána már le is fekhess az ágyba.

Általában 20 perc alatt megvan az egész és már mehetsz is. Mondjuk nekem egy kicsit hosszabbra sikerült, mert az egyik mandulám be volt tokosodva és nehezen jött ki, de amúgy nem volt semmi baj.

Egy 14 éves lányt műtöttek ellőttem.. ő sokkal jobban bírta a lábadozást, mint én, gyakorlatilag 2 órával a műtét után letolt 3 akkora szendvicset, mint a karom...

Én ennél egy kicsit jobban szenvedtem és sokáig nem tudtam egy pudingnál többet letuszkolni.

A doki azt mondta, hogy semmi szélsőségeset nem ehetek: semmi csípős, forró, jeges.. úgyhogy a fagyit is el lehetett felejteni..

De a pudingok, habkrémek stb.. azért vannak annyira jók, hogy ezt feledtessék :)

A lábadozás eleje még nem annyira para... a kórházban kapsz egy csomó nagyon erős fájdalomcsillapítót, úgyhogy végig lehet aludni az éjszakát, másnap meg már mehetsz is haza.

Na otthon jön a poklok pokla, mikor azt hiszed, hogy mostantól már csak jobb lehet.. hát ha jól emlékszem az első hetem végére rosszabbodott az állapotom, iszonyúan fájt és egyre több cataflamot kellett bevennem.. de a doki azt mondta, hogy ez természetes, hogy egyszer csak elkezd rosszabb lenni, de utána már a második hét végére már egész jól voltam és kimehettem kicsit sétálni (mert 2 hétig még az udvarra sem mehetsz).

A 3. héten meg már mentem dolgozni... kicsit gyenge voltam még a szobafogságtól, de már nem fájt egyáltalán.. olyan, mintha egyszer csak elvágnák a fájdalmat..:)

Nem tudom hány éves vagy, de ha fiatalabb, akkor lazább lesz az egész!

Hajrá! :))

2010. dec. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtál!:) 14 éves vagyok... Végülis nem félek az egésztől... inkább várom, hogy kivegyék mert hetente beteg vagyok...
2010. dec. 8. 14:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!