Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Duzzanat van a fenekem felső...

Duzzanat van a fenekem felső részében, volt, hogy gennyezett, most már nem. Arra gondolok sipoly lehet. Muszáj kezelni valamivel? Vagy elmúlik egy idő után?

Figyelt kérdés
2010. dec. 10. 00:01
1 2
 1/11 anonim válasza:
Erre kíváncsi lennék, mert nállam is elő szokott fordúlni. Ott van több napig, akár 1 hosszú hétig is és eleinte annyira fáj, hogy alíg bírok leülni.
2010. dec. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Igen, meg kéne mutatni dokinak. Ha sipoly és elzáródik tályog lehet belőle.
2010. dec. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nekem 1x mikor kezdett kialakulni fájt több napig,azóta néha visszatér de nem fáj,csak megduzzad egy kicsit és ennyi...sokat ülök,ez mondjuk közrejátszhat persze.
2010. dec. 10. 00:18
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem évekkel ezelőtt begennyesedett,de kinyomták..Elég sok genny távozott.Utána évekig nem volt gondom vele.Majd kábé 5-6 évvel később újra begennyesedett és újra kinyomkodtuk ..Azóta megint nincs gondom vele..

Ha úgy érzed,hogy be van gyulladva,gennyes,próbáljátok meg kinyomkodni,majd jól fertőtleníteni..Ha nincs vállalkozó aki kinyomná akkor érdemes dokihoz menni,ő is kinyomja

2010. dec. 10. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Azt tanácsolom neked,hogy menj orvoshoz.Lehetőleg sebészeti ambulanciára.Nekem pont ilyen problémám volt.Évekik hagytam,nem foglalkoztam vele,mert egy idő után mindig megszűnt a fájdalom.Aztán egyszer,már járni sem tudtam tőle,annyira fájt.Kiderült,hogy tályog.Kivágták és azóta semmi bajom.Szóval kezelni kell.A te problémádat főleg,mert,ha már gennyezett is,akkor nagy a valószínüsége,hogy sipoly,ami sajnos előbb,vagy utóbb,de biztos,hogy ki fog újulni.Ráadásul szepszist okozhat,ami az életedet is veszélyeztetheti.

Szóval ne habozz!Ha megint elkezd fájni,irány az orvos!

2010. dec. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Még annyit,hogy egészségügyi dolgozó vagyok,tudom,miről beszélek.Pláne,hogy én is átéltem ezt.A kinyomkodást pedig meg ne próbáld.Aki ezt írta,az is forduljon vele orvoshoz.Ez nem pattanás,akármennyi idő tellik el,előbb-utóbb ki fog újulni.És minél tovább vársz vele,annál nagyobb az elfertőződés veszélye.Szar lenne emiatt kivágatni a fél seggedet.
2010. dec. 10. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én írtam,hogy nálam kinyomkodtuk.Mivel én nem tudtam hogy nevezik ,így utána néztem mi is az a sipoly..Nos a leírtakból nekem nem az volt..Ha jól olvastam a sipoly a végbél nyílásnál keletkezik..Nekem nem ott volt hanem felül a fenekem kezdő hajlékánál.(felül ahol kezdődik a fenék,és van egy csont amit ki lehet tapogatni..Nekem azon a csonton volt begyulladva..Igaz mi otthon kezeltük,és amikor pár év múlva újra kinyomkodtuk,én elmentem a sebészetre..Ott az orvos megnézte,és rendben találta.Nem kellett utána kezelnie..Már nem emlékszem ,hogy minek nevezte,de én poénból simán bűzmirigynek hívtam..

Szóval elnézést,de nekem nem sipolyom volt,így lehet,hogy az én tanácsom nem a legjobb tanács..

2010. dec. 10. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Előző válaszoló ugyanaz van nekem is.Ott felül ahol kezdődik.Mind1,jobb lesz megnézetni aztán majd megmondják az okosok.:)
2010. dec. 10. 02:12
 9/11 anonim ***** válasza:

Úgy hívják,hogy sinus pilonidalis.


[link]

2010. dec. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Talán aranyér?
2010. dec. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!