Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Állkapocsízületi gyulladás...

Állkapocsízületi gyulladás okozhat felső, nyaki nyirokcsomó duzzanatot?

Figyelt kérdés

Lassan 2 hónapja szenvedek az említett gyulladástól. Több fogdokinál voltam már, jövő héten megyek egy újabbhoz.

A gyulladásom már enyhült, alapvetően érzem azt a feszülést, kellemetlen érzést, de már rendesen ki tudom nyitni a számat és tudok enni (bár ha masszívan sokáig kell nyitvatartanom, pl fogdokinál, akkor azt megérzem rendesen).

A kezdeti állapothoz képest mérföldekkel jobb az állapotom, viszont 1-2 hete kitapintottam a nyirokcsomómat, ami úgy a fül alatt van. A másik oldallal összehasonlítva nagyobb és keményebb.

Ezt mindenképp megemlítem majd a dokinak, de addig is szeretném megtudni, h emiatt aggódnom kell-e?

Esetleg más okozhatja?

Nem voltam mostanság beteg, se megfázva.


2011. okt. 8. 15:17
 1/1 A kérdező kommentje:

Ez még lemaradt:

Nem tudom, h számít-e valamit, de evés után kimondottan "érzem" a nyirokcsomót. Ahogy telik az idő, egyre észrevétlenebb , de ugyanúgy kitapintható.

Evés miatt "megpiszkálódhat" az állkapocs mozgásával?

2011. okt. 8. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!