Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hasonfekvés! Nagyon szeretek...

Hasonfekvés! Nagyon szeretek hasonfekve olvasni, számítógépezni, aludni. Ez káros a gerincnek? A gerinc valamelyik görbületét (nyaki-háti-derék) rontja?

Figyelt kérdés
2010. dec. 14. 18:03
 1/5 anonim ***** válasza:
én úgy tanultam ortopédiából, hogy bizonyos betegségeknél hasznos. Ártani nem hiszem, hogy árt, max, ha lány vagy, fájnak a melleid tőle :)).
2010. dec. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

fiú vagyok. csak azért kérdezem, mert tudom vannak olyan helyzetek, amik azt eredményezik, hogy pl. valakinek a nyaka előrébb fog állni, görbébb lesz a háta tőle stb

és ha ez is ilyen akkor nem így fogok olvasni, netezni

2010. dec. 14. 21:09
 3/5 PT-Daniel ***** válasza:

Hallgass a testedre: Ha faj, akkor nem jo!


Önmagaban nem karos, de függ nagyon a poziziodtol. Nem elsösorban a gerinced, hanem a vallövezetednek arthat hosszu tavon es egy invertalt pronaciot okozhat elevacioval (magyarul: felhuzod es elöre tolod a vallad.)


Ha ugy fekszel, hogy a könyöködre tamaszkodsz es a felsötested sulyat a vallad tartja, meghozza ugy, hogy a füled iranyaba huzod, akkor javaslom, hogy vegyel le rola nemi terhelest.

Pl.: csavard össze a takarot, vagy egy nagyobb parnat tegyel a mellkasod ala. Ha elered, hogy termezetes pozicioban van a vallövezeted (kb., mint ha lazan, egyenesen allnal), akkor jo szorakozast az olvasashoz!

2010. dec. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is hasonfekve alszok el legkönnyebben szerintem ez a legkényelmesebb!
2010. dec. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

párnát mindig teszek a hasam és a mellkasom alá


azt mondta a doktor régen, hogy a nyakam kissé előrébb áll és a deréki homorulatom kissé fokozottabb előrefele (de mindegyik elvileg a normál tartományba esik)


ezeket nem rontja?

2010. dec. 18. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!