Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Segítene valaki akinek már...

Segítene valaki akinek már volt vagy van aranyere?

Figyelt kérdés
Ma feltettem már egy kérdést ezzel kapcsolatban, hogy kinek mi a tapasztalata. De őszintén szólva nagyon pánikolok...:S Szóval tök beteg vagyok és lázas és nem igazán tudok enni. Korábban is volt már volt már szorulásom és elég ritkán tudok e miatt wc-re menni, de most, hogy beteg vagyok nem is nagyon volna minek kijönnie. De mivel most van életemben először aranyerem szó szerint félek wc-re menni. Szóval ez még inkább rátesz egy lapáttal az étvágytalanságomra. :S Korábban szedtem székletlágyítót, mert amikor el is tudtam menni wc-re nagyon kemény volt a székletem és fájt. Az utóbbi egy évben nem szedtem, és ismét nagyon fájdalmas volt a székelés, és nagyon erölködtem is. Valószínű, hogy emiatt lett aranyerem. Szóval, akinek van aranyere, szed valamilyen székletlágyítót, vagy gyógyteát vagy bármit, ami megkönnyíti ezt a dolgot? És akinek van mennyire szokott erőlködni közben? Elég kellemetlen ez nekem, úgyhogy tényleg csak olyanok írjanak, akik nem csak a képembe röhögni akarnak. Köszi.
2010. dec. 18. 20:38
 1/6 anonim válasza:
nekem van aranyerem 15 éve kb.nekem is volt ilyen időszakon mint neked .egyél illetve főleg igyál rostos ivólét ill,kaját.sztem az őszilé a legjobb,nekem az bevált,de vehetsz hashajtó lekvárt is a patikában.most csináltam olyan turmixot hogy alma (,darabosan),méz,fahéj,vanilia,tej,megoldotta.
2010. dec. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És ettől könnyebb volt székelned? Bocs ez annyira kínos, de komolyan nem merek wc-re menni? :(
2010. dec. 18. 20:56
 3/6 anonim ***** válasza:
nekem szülés után olyan aranyerem volt, mint egy rózsa, körömvirág krém visszahúzta. én egyébként a lenmagolajat ajánlanám székletlazításra - éhgyomorra egy kávéskanállal minden nap. egy hét múlva lesz hatás, főleg, ha még vízbe áztatott lenmagot is fogyasztasz néha napközben.
2010. dec. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Lenmag van itthon! :)
2010. dec. 19. 07:24
 5/6 anonim válasza:

Még mindig vannak panaszaid? Nekem is ilyen december közepe körül volt egy ilyen szorulásos hetem, lázas voltam , rosszul voltam. Kb egy hét szenvedés, sírás, erőlködés után a sebészetre sürgősségivel utalt be a háziorvos (pedig nem is kéne elvileg beutaló), mert már olyan szinten fel voltam puffadva, mint egy 5-6 hónapos terhes, mivel nem tudtam szelelni sem mert a széklet elzárta az utat. A sebész megvizsgált és a nagy tönk székleten kívül nem diagnosztizált semmit. Pedig mondtam neki, hogy az utóbbi időkben nehezebb székeléskor vérzett a fenekem. Szóval nem mondta, h aranyerem lenne. Rá egy hétre ment a hasam, hánytam. Ez ilyen egy napos betegség volt. De azóta is fáj a fenekem. Nem vérzik meg ilyenek, meg általában naponta tudok székelni, de fáj (a végbél utolsó szakaszában) és rossz ülni.

Most igyekszem sok folyadékot inni (anya által befőzött paradicsomlevet iszok naponta fél litert, meg sok-sok teát,és vizet), hogy legalább kicsit puhítsak a széklet állagán és ne kelljen erőlködnöm. Nagyon átérzem a helyzetedet.. Nagyon kínlódok, pedig még csak 20 éves vagyok. Mindenki le van döbbenve, hogy hogy aranyerem van ilyen fiatalon. Egyelőre én nem kenem semmivel (de a körömvirágkrém be van készítve), viszont székelés után wcpapír helyett neugranormon popsitörlőt használok, hogy hidratáljam a végbélnyílás környékét. És a mozgásszegény életmód is okozhat aranyeret, szóval el kezdtem Rubint Rékára tornázni. Sajnos a vizsgaidőszakban nincs sok időm mozogni.. Meg is lett az eredménye.. :(

Kíváncsi vagyok, hogy neked elmúltak-e már a panaszaid? Mert kb. neked is akkor kezdődhetett, mint nekem.

2011. jan. 20. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Előző vagyok.. Azt még el akartam mondani, hogy az egy hetes székrekedés alatt 60 kilóra sikerült felhíznom, viszont amint a kúp és a keserű só megtette hatását és sikerült székelnem, 57.3 kiló lettem.
2011. jan. 20. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!