Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fölösleges meginnom naponta 2...

Fölösleges meginnom naponta 2 liter vizet?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt hallom és azt mondják hogy 2 liter folyadékot kell meginnia az embernek az egészséges életmódhoz, amióta 2litert megiszok egész nap a wcre járok pisilni, most akkor van értelme "fölöslegesen" ennyi vizet inni? Ezelőtt fél liter volt a napi folyadékbevitel és semmi bajom nem volt.
2009. jan. 25. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
Nem. Egyáltalán nem fölösleges! SŐT! Nagyon is jó,minden szempontból. Jót tesz a bőrödnek a belső szerveidnek,vesédnek..egyszóval igyad csak tovább!=) Bár én is megtudnék inni naponta annyit..:P :D
2009. jan. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

Fölösleges.

A napi folyadékbevitelnek kell átlag 2 liternek lenni. De ebben benne van pl. a leves, az alma (leve), meg minden étel, aminek van nedvességtartalma.

De ez csak átlag, egy 100 kilós embernek természetesen többre van szüksége, mint egy 50 kilósnak, meg nyáron is sokkal többre van szükség, mint télen.

2009. jan. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%
szerintem folosleges.annyit igyál amennyi jól esik.ezek az egészségi dogmák azért vannak, hogy megdontsék oket.ezen is vitatkoznak már, mert valóban nem mindenkinek egyforma a szervezete, valakinek tobbre , valakinek kevesebbre van szuksége és van olyan betegség amelyre ártalmas is a túlzott folyadék bevitel /ha jól tudom a szívet és a vesét is megterheli.én is megpróbáltam, de nekem a hasam is fájt a sok víztol és fel is puffadtam.
2009. jan. 26. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%
Ez a 2 liter víz egy urban legend. Egy múlt század eleji amerikai kutatás volt az alapja, és ott 2 liter folyadékot állapítottak meg mindent összevetve, ezt aztán kinevezték 2 liter víznek.
2009. jan. 26. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem is fölösleges. Elsősorban annyi folyadékot fogyassz, amennyi jól esik. Az undorral elfogyasztott étel/ital ugyanolyan káros, mintha túl sokat innál. Másodsorban valóban megdöntötték már ezt az állítást, legjobb ismereteim szerint egy átlagos felnőttnek elegendő egy liter fogyadék, kivéve speciális esetekben, pl. nyár, véradás, stb.
2009. jan. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!