Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Eltört a higanyos hőmérőm....

Eltört a higanyos hőmérőm. Rögtön szellőztettem, és összegyűjtöttem egy papírra egy másik papír segítségével a higanycseppeket és hirtelen bepánikoltam és kidobtam az ablakon. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A kénpor mennyibe kerül patikában? Igaz, hogy hintőporral helyettesíhető? Légyszi adjatok gyors választ, kicsit félek.
2010. dec. 29. 02:30
 1/5 Mandula11 ***** válasza:
100%
Én is összetörtem kb. fél éve a hőmérőmet, ősszeszedtem aztán kidobtam. Még ki se szellőztettem utána. Semmi bajom nem lett. Meg akkora mennyiségtől biztos nem lesz baj. Főleg, ha nem eszed meg:)
2010. dec. 29. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Annyira azért nem kell megijedni tőle, nem kell fogdosni meg nyalogatni és akkor nincs gond. Ilyen kis mennyiség és ilyen alacsony hőmérsékleten meg nem párolog annyira (higanygőz), hogy ártalmas legyen.
2010. dec. 29. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A következő 2-3 napon többször is csinálj pár perces kereszthuzatot mert a higany lassan párolog el,és a higany gőze ami igazán mérgező,. Ekkora a mennyiség nem "életveszélyes",de azért ajánlatos többször is kiszellőztetni.
2010. dec. 29. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A kénport NEM lehet hintőporral helyettesíteni. Mert a kén "lényege", hogy higanyszulfidot képez a higannyal, ami már nem mérgező és gondtalanul felseperhető.

A hintőporban pedig nincs kén.

2010. dec. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hosszútávon veszélyes,nem a következő 3 napban lesz belőle bajod. Attól,hogy éveken keresztől a higanygőzt fogod szivni ami a padlószönyegedből párolog. Már ha az van. Ha parketta/kő stb akkor nyilván egy alapos takaritás.
2010. dec. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!