Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől jöhetett ki hirtelen...

Mitől jöhetett ki hirtelen macska allergiám?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, eddig nem vettük észre, hogy allergiás lennék a macskákra pedig már több macskánk is volt, ma délelőtt elmentünk egy ismerőshöz simogattam egy cicát kb 10 perc után szinte taknyom-nyálam összefolyt levegőt is nehezebben kaptam és a szemem is viszketett és könnyeztem is. Miért jöhetett ki? Vagy csak erre a macskára lehettem érzékenyebb? A cica kinti-benti
2011. jan. 2. 15:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy a macska váltotta ki? Akár a falfesték, a szőnyeg, vagy bármi más is lehetett. Ettél-ittál vlami szokatlant? nem biztos, hogy a macska volt, de a macskaallergia is kijöhet az élet bármelyik szakaszában. Azóta elmúlt?
2011. jan. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
amikor már nagyon nem bírtam kimentem kb 4-5 percre, utána visszamentem a macska is bentvolt és megint elkezdtek fújni az orrom meg tüsszögni majd a macskát kiküldték és megint jobban lettem valamivel, nem ettem semmi szokatlant, utána jobb lett de azért bevettem allergiagyógyszerből 1 szemet és már semmi bajon
2011. jan. 2. 15:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Nos... akkor macskaallergia-gyanús. Nekem is évek óta van macskám, és vagy egy éve allergiás lettem valamire, akkor mondta a doki, hogy akkor is kijöhet akár felnőttkorban is, ha eddig nem volt bajom. Lehet, hogy nálad is kijött. Ha jól értelmezem, akkor most nektek otthon nincs macskátok. még azt lenne érdemes megpróbálni, hogy máshol, más macsekra is így reagálsz-e, bár sanszos, mert macskafajtáktól ez nem függ. Még max annyi kisajtó lehet, hogy valami olyan zavart, ami a macskán volt, pl a nyakörve (egy rokonom a bolhairtó nyakörvre allergiás), a sampon, amivel fürdetik, vagy ilyesmi.
2011. jan. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 gyuribacsika ***** válasza:
Nálam épp fordítva történt a dolog, de leírom hogy erre is van példa.Egész gyerekkoromban allergiás voltam a macskákra, ezt egyrészt ugye allergia vizsgálattal is megerősítették, meg én is így voltam, ha simogattam vagy egy légtérbe voltam cicákkal, akkor tüsszögtem folyt az orrom.Viszont kinőttem az allergiát, mert olyan 16 éves korom óta megszűnt, pedig most is van vagy 5 macska itt :) ÉS csodák csodájára se hapci, se orrfolyás.
2011. jan. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!