Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez epilepszia? Mit csinálnak...

Ez epilepszia? Mit csinálnak az emberek a roham közben?

Figyelt kérdés
mit csinálnak az emberek a roham közben? Volt egy olyanom, hogy ültem zenét hallgatva és arra eszméltem, hogy lement két szám. Mintha felébredtem volna, úgy eszméltem fel. De nem aludtam. De nem is emlékszem, hogy mire gondoltam a két szám alatt. Ez roham? Vagy mi ez?
2011. nov. 14. 11:19
 1/6 Antimod ***** válasza:

Ez így biztos nem az. Elbambultál, elbóbiskoltál, alfában voltál, ez mind lehet.

"Az epilepszia az agyban kialakuló betegség, melyet legalább két alkalommal előforduló, spontán jelentkező, más betegséghez nem köthető görcsroham határoz meg." (wiki)

Ha tehát rohamod volt, aligha ülhettél volna még a széken.

2011. nov. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

kis rohamnál (petit mal) nem feltétlen lesz merevgörcsöd! van olyan roham ami például HASONLÓ mint amit irtál! de ez nem feltétlen epilepszia, sőt!!!!

epilepsziát CSAK orvos állapitja meg EEG segitségével, ugyhogy nem kell aggódnod! nem epilepszia!

2011. nov. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
petit mal tarthat 5-6 percig?
2011. nov. 14. 12:29
 4/6 anonim ***** válasza:
5 msp túl 20 map ig, ez a legrövidebb és legártalmatlanabb
2011. nov. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
javitva : 20 perc
2011. nov. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2011. nov. 14. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!