Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért keletkeznek vörös...

Miért keletkeznek vörös csíkok a hasamon ha sokáig ülök nem kiegyenesedve?

Figyelt kérdés
2011. jan. 5. 18:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Azta qrva, nálam ez a kérdés végleg kivágta a biztosítékot. Vazz :S
2011. jan. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
mostmiaz? jó,azt persze hogy tudom hogy azért mert gyűrődik a bőröm..de hogy pontosan mi történik.Nem mindenkinél van így,nálam meg van hogy órák telnek el mire elmúlik
2011. jan. 5. 18:39
 3/8 tetris ***** válasza:

Azért tart olyan sokáig, meert olyan nagyon meggyűrödött a börke a hasadon. Na!

Ennél nagyobb gondod-bajod az életbe soha ne legyen!! Szívből kívánom neked!!!!!

2011. jan. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Semmi gáz, nem akartalak bántani. De ez tényleg sokk volt nekem. Vki biztos tud rá vmi megfelelő választ.
2011. jan. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Ájhevnó ***** válasza:
100%

Ahol összegyűrődik a bőröd, oda nem jut vér, illetve pang. A bomlástermékek, és egyéb képződő anyagok felgyülemlenek. Amikor kiegyenesedsz, és a vér pangása megszűnik, a felgyülemlett anyagok hatására az erek kitágulnak, ennek határása ott megnő a vér mennyisége, kipirosodik a bőr.

Hasonló, bár némileg eltérő mechanizmus amikor megkarcolod a bőröd felszínét, és piros folt marad utána. Létezik olyan betegség, hogy már egész enyhe karcolásra is nagyon sokáig fennmarad a hyperaenemia a területen. Gondolom neked is hasonló okok lehetnek a háttérben. Minnél tovább tart a vér pangása, annál több bomlástermék halmozódik fel, annál tovább tart a terület megnövekedett vérellátása.

2011. jan. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi,de nem azért kérdeztem meg itt mert ennyire aggódnék,csak nagyon kíváncsi természetű vagyok,és érdekelnek többek között az ilyen dolgok is
2011. jan. 5. 18:50
 7/8 A kérdező kommentje:

köszön szépen a részletes választ:) erre voltam kíváncsi a jelenség magyarázatára.

Még azt szeretném kérdezni hogy ez elváltozásra,betegségre utalhat,a rossz vérkeringés magyarázat lehet rá?

2011. jan. 5. 18:53
 8/8 Ájhevnó ***** válasza:
Pusztán ennyiből nem nagyon lehet következtetni túl sok dologra. Neked nyilván nincs túl erős hajlamod rá, mert akkor ezt már észrevetted volna korábban, és ha nagyon durva megkérdezel egy orvost.
2011. jan. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!