Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magisztrális díj a gyógyszerek...

Magisztrális díj a gyógyszereknél?

Figyelt kérdés

vettem egy magnézium port, 1030Ft-ba került

megnéztem a számlát, amin rajta volt, hogy csak 390 Ft lett volna, de magisztrális díjként felszámoltak 630Ft-ot..


utánaolvastam, és az derült ki, hogy ezt a díjat a gyógyszertár számítja fel, mivel ott helyben készítik...


nem lehet valahogy elkerülni ezt a díjat?

csak mert szerintem ez nem 'normális' h 400ftba kerülne egy gyógyszer de még 600ft-ot rádobnak 'munkadíjként'...


2011. jan. 9. 17:28
 1/3 anonim ***** válasza:
A 400 forint az alapanyag ára. Valakinek meg kell csinálni. A többi gyógyszer esetén egyszerűen az van, hogy az árba beépítenek mindent. Ott is lehetne reklamálni, hogy miért nem kerül fele ennyibe.
2011. jan. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez semmi, nekünk a kazánban romlott el egy 2100Ft-os alkatrész és a szerelő elkért ezen felül 6000Ft munkadíjat és 5000Ft kiszállási díjat...


A kérdésre válaszolva: ezt nem lehet kikerülni.

2011. jan. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Valószínűleg senki nem nézi már ezt a kérdést, de azért leírom.


A helyben készítendő/kimérendő gyógyszerekért gyógyszerformától (por, kúp, kenőcs stb.) függően kormányrendeletben meghatározott összegű munkadíjat számít fel a gyógyszertár, mivel a gyógyszerész sem ingyen dolgozik, ahogy nyilván a kérdező sem, és a gázszerelő sem a 2-es kommentben.


Megjegyzem, minden egyes magisztrális készítmény veszteséget termel minden egyes gyógyszertárnak, mert az alapanyagokat, csomagolóanyagokat magasabb áfával vásárolja a patika, mint amennyi az abból készült gyógyszerre rárakódik.


Egy gyógyszerész.

2021. márc. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!