Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hány napot kell kórházba...

Hány napot kell kórházba lenni ha kiveszik a mandulám? Mit jelent hogy heges?

Figyelt kérdés

A minap azt mondta az orvos hogy heges a mandulám pontosan nem tudom hogy értette.

Hogy zajlik egy mandula kivétel?Elaltatnak?


2011. jan. 10. 11:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Hosszú lesz.

A heges mandulát, ha nem okoz visszafertőződéseket és havonta tüsszösmandula gyulladást, akkor nem veszik ki.Csak indokolt esetben, tályognál, vagy amikor már önmagát fertőzi.

Lehet altatásban is kérni illetve hyleiben.Én helyiben kértem, de egy jó orvos egy bizonyos kor után, nem vállalja a helyit, mert nagyon nehéz elkötni, ha mélyen vannak a a vénák. Nekem is ez volt, 1 hét múlva vénás vérzést kaptam és majdnem elpatkoltam.

Helyiben..nos beülsz egy sötét szobába, előtte kapsz egy koktélt a fenekedbe, aminek az a célja, hogy nyugtatsso, illetve antibiotikum is van benne..de én baromi ideges voltam, szóval nekem ne igazán jött be.

Aztán kapsz egy marha nagy tűvel lidocaynt a manduláidhoz, mindenhova és utána még be is fújja egy sprayvel. Aztán nekilát és kivágja egy ollóval.Közben mindig mondja, mit csinálj,mikor csukd be a szemed stb..

Ha végzett, elkezdi elkötögetni a vénákat, na az idegtépő..mikor lesz már vége.és még az orrodon is vért tüsszögsz ki..Ha ennek vége visszavisznek a szobádba, eléd raknak egy tálat,hogy ami nyál kijön, azt abba engedd,míg eláll a vérzés. Ez kb 1 óra. Utána már ihattam teát. Az első korty az orromon jött ki, mert nagy vagányan, azt hittem minden tuti, csakhogy újra meg kell tanulnod enni, inni és beszélni. Nem a műtét után fáj, hanem 3 nap múlva, amikor a varratok kezdenek leválni, na az pokoli.

1 hét múlva a vénás vérzésnél újra meg kellett műteni, ezúttal altatásban,mivel mélyen volt a seb és nem tudták a vérzést megtalálni. Ilyenkor ki tudják akasztani az állkapcsot, ha kell.Altatásban sokkal jobb, felébredsz és nem is vérzel, nem is fáj. Sokkal jobb.

2011. jan. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
én 4 napot voltam kórházban,3 éve szedték ki
2011. jan. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!