Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az orvosok miért ilyen nagykép...

Az orvosok miért ilyen nagyképűek? Ma voltam kórházba 7-től 11-ig. És egytől egyik olyan bunkó, taj parasztok voltak! . Amúgy ti nem vettétek észre?

Figyelt kérdés
+ némelyik asszisztens is azt hiszi hogy ő sz*rta a spanyol viaszt.
2011. okt. 4. 11:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/78 anonim ***** válasza:
54%

én azt vettem észre, hogy csak azokkal ilyenek, akik maguk is bunkók. én tisztességesen kivártam a soromat mindenhol, rendesen beszéltem velük, és mindenki nagyon kedves volt velem....pedig hónapokig kórházban voltam nemrégiben....

hozzáállás kérdése

2011. okt. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/78 anonim ***** válasza:
71%

Igen, olvastam múltkor egy pszichológiai könyvben, hogy a szakértő írta, hogy nagyon sok orvost, tanárt és egyéb olyan foglalkozású embert, akire az emberek felnéznek vagy rá vannak szorulva, megmérgez a hivatása. Volt egy sztori benne:

A fiatal rezidens vizitre ment a pszichiátriai osztályon a főorvossal, bementek egy beteghez, és megkérdezte tőle a főorvos:

-Hogy van Kis bácsi?

-Köszönöm, jobban, doktor úr

-Nem doktor úr, hanem Főorvos úr!


Másnap: ugyanez a helyzet, főorvos megkérdi:

Hogy van Kis bácsi?

-Nem Kis bácsi, Kis úr!

2011. okt. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/78 anonim ***** válasza:
49%

Pl elmész egy szülőire, nézd meg, hogy az utolsó kis tanítónéni is milyen kioktatóan beszél a szülőkkel.


Orvosoknál is sokszor, persze nem minden esetben ez a helyzet. Megszokják, hogy mindenki nyalja a seggüket és ettől azt hiszik, hogy ők jobbak, mint bárki más. Az asszisztensek, ápolónők ezt látják és ők is mintának veszik.

2011. okt. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/78 anonim ***** válasza:
Igen, az orvosok közt sok a nagyképű, bunkó. Meg a betegek között is, meg a tanítónénik, meg a szülők, meg az ügyintézők és az ügyfelek között... A jómodor kiment a divatból. SAJNOS!
2011. okt. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/78 anonim ***** válasza:
Az emberek, ha betegek, nagyon kiszolgáltatottá válnak. Szerintem ezt élvezik az orvosok, ápolók, tisztelet a kivételnek. Úgy érzik, hatalmuk van.
2011. okt. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/78 anonim ***** válasza:
58%
Ne általánosítsatok már, pláne ha nem láttok bele... Egy orvosnak nem csupa móka és kacagás az élet, gürizhtenek kevés kis pénzért, mert ugyebár a közhiedelemmel ellentétben a hálapénz csak az orvostársadalom kb 5 felső százalékának érdeke. Neked milyen kedved lenne, amikor bemész reggel nyolcra, műtessz mondjuk 3 embert, utána te vagy az ügyeletes orvos éjszakára, és másnap reggel még ambulálsz is mondjuk 3ig? Persze emellett még szarul keresel, kevés időd van a családodra, és akkor még jön egy türelmetlen beteg is, aki nem képes megérteni, hogy ha sokan vannak a betegek, és a többi orvosnak dolga van (mert nem x-boxozni járnak be a kórházba), akkor bizony még neki is várnia kell, és ha két órát akkor kettőt, ha többet, akkor többet, nem szivatni akarnak... Nem az orvosok tehetnek róla, hogy szar az egészségügyi rendszer, és emiatt kevés orvos marad itthon így talán nem is őket kell csesztetni, azért mert várnod kell. Ha neked épp dolgod van és csinálnád mert tudod, hogy utána még három dolgot kéne elintézned, de közben 5 percenként megállít valaki, hogy elnézést de foglalkozzon most velem mert itt várok 20 perce egy órája, 3 órája, akkor te hogy válaszolsz? Mondjuk, amikor a 10. ember jön már így? Ha nem vagy álszent akkor most beismered, hogy ingerülten, sőt ha őszinte vagy akkor még talán azt is elismered, hogy egy picit bunkón is előfordulhat, mivel ember vagy... Abban meg van valami, amit az első írt, arról, hogy csak bunkóval bunkóznak, de abba nem akarok spekulálni, hogy mennyire voltál udvarias, hiszen felesleges, mert valószínűleg letagadnád, hogy akár egy picit is hibás vagy, hiszen ezt nyilván nem tudjuk lecsekkolni, viszont én láttam nem egy olyat, hogy komolyan a betegek olyan elképesztő álomvilágban vannak, amikor az orvossal beszélnek, hogy hihetetlen... Mintha egy állattal beszélne... Az a kis bácsis anekdota meg jó pofa, és nyilván van is igazság, és előfordul ilyen orvos, de az megint csak a kisebbség inkább...
2011. okt. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/78 anonim ***** válasza:
71%

A válasz írója 94%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:45


Ez a kis anekdota velem is megtörtént, Doktor Úrnak szólítottam egy orvost, mire megvetően végigmért, és közölte: "Főorvos vagyok!" Mire én: "És hova szarjak?!"

Persze, én megtehettem, többé nem volt muszáj oda mennem, nem voltam úgy kiszolgáltatva :)

De mégis, honnan kellett volna tudnom, neki milyen cafrangjai vannak? Nagyon elszaladt némelyikkel a ló.

2011. okt. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/78 anonim ***** válasza:
60%

Sajnos tényleg sok ilyen orvos van és a legkiszolgáltatottabb helyeken, helyzetekben...úgymint nőgyógyászat, ahol boldog a nő ha túl esik a megalázó vizsgálaton, dehogy tesz ő szóvá bármit is!!

vagy az urológián, ahol hasonló a helyzet, de ott már a férfiakat is érinti ez...

onkológia...folytassam?

Szinte soha nem utasitották őket helyre a betegségtől, és/vagy megalázástól való félelem miatt..

Persze nem mindenki ilyen és tisztelet az udvarias figyelmes orvosnak!

2011. okt. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/78 anonim ***** válasza:
54%

ma 12:45


Nem tudom hol élsz, de én megfordítanám az arányt: a dokik 95%-a elvárja a hálapénzt. Sőt, tovább megyek, még a nővérnek is muszáj adnod valamit, hogy emberszámba nézzenek...


És én nem sajnálom az orvosokat.

2011. okt. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/78 anonim ***** válasza:
53%
Én meg téged nem sajnállak ha beteg leszel... Nem azt mondtam hogy öt százalék fogad el hálapénzt te nagyon inkompetens... Azt mondtam, hogy az orvosok 5%-a érdekelt ebben igazán... Ugyanis az az 5 százalék az, aki százezres hálapénzeket kap,plussz a szülészek. De gondolom te nyilván nem tudsz olyanokról, mint labororvos, vagy esetleg háziorvos stb... Egy fiatal sebész nem kap túl sok hálapénzt így neki nem érdeke, sokkal jobban járna, ha kifehérdene a jövedelme, többet is kapna úgy, ezen kívül műtétet is kevesebbet kap, a híres hírhedt szakmai féltékenység miatt... Amit meg elfogad, azt nyilván nem jókedvében fogadja el te zseni, hanem azért mert egy kezdő orvos hogy éljen meg 80000 forintból? Vagy egy kezdő szakorvos hogy tervezzen családot 130000ből? Olyan egy elcseszett gondolkodása van némelyeknek, hogy nemigaz... Aztán mehet mindenki turizmus vendéglátást, meg pénzügy számvitelt tanulni, meg alkalmazott közgazdaságtant, meg jogot, politológiát és ők az istenek a társadalomban, az orvos meg egy szar alak, amiért rákényszerül arra, hogy hálapénzt fogadjon el de semmi gond, majd mindenki meggyógyítja magát itthon aztán lehet sírni, hogy mér nincs orvos, ejnye-bejnye ne menjetek külföldre, dolgozzatok nekünk éhbérért és viseljétek már el, hogy kvaanyázunk nektek 7-24-ben... Arról persze nem írsz kedves kommentelő, hogy a már fent említett jeles karokon nevelkedett pénzügyi zsenik képtelenek gatyába rázni az országot, sőt jó nagy szelet az övék ebből a mostani finom tortából, ami a nagy magyar valósághoz vezetett... És azt, hogy ki miben érdekelt nem én találtam ki... Ha egy kicsit használod a googlet, erről magad is találhatsz cikkeket de linkelni nem fogok neked, keresgélj csak, nem fog megártani... És értem én van egy jó pár orvos, aki szemét és még a zsebét is tartja a paraszolvenciáért, én is ismerek, de ne húzzuk már rá a többségre...
2011. okt. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!