Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne csökkenteni az...

Hogyan lehetne csökkenteni az alvásigényemet?

Figyelt kérdés

Mint mondani szokták a napi 7,8 óra alvás elég, sőt egy latin bölcsmondás szerint napi 6 óra is elég.

Ezzel szemben nekem a napi alvásigényem kb 10 óra lenne.

Ha nincs reggel valami fontos dolgom akkor nem tudok felkelni.


2011. jan. 10. 11:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Akkor erőltetni kell. Nem viccelek. Max egy hétig esne nehezedre, onnantól ébrednél magadtól, és a nap folyamán is frissebb lennél. Nincs olyan problémád, hogy nyomot és erőtlen vagy napközben, vagy a későnkelés ellenére képes vagy viszonylag korán lefeküdni?


A koránkelés energetizál és tartást ad egész napra.

Ha viszont nem javul a helyzet, és továbbr is aluszékony maradsz, akkor vizsgáltasd ki magad, hátha van valami egészségügyi oka.

2011. jan. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
# nyomott
2011. jan. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

és minek csökkenteni?


régebben én is elvoltam 6-7 óra alvással,de kb 2 éve a 10 a minimum,hétvégén mégtöbb,sőt ha nem dolgozom akkor délután is simán alszok 1-2 órát

2011. jan. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Van olyan mondás, hogy "aki sokat alszik, keveset él!"
2011. jan. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Szerintem mindenkinek más az alvásigénye. Vannak olyanok, akiknek őt óra is elég.

Sajnos nekem is kb. 10 óra, nem vagy egyedül.

Igényli a szervezetem, úgy érzem alvással töltődök fel.

De miért akarod csökkenteni, ha nincs sok dolgod?

2011. jan. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"A koránkelés energetizál és tartást ad egész napra."


Egy fenét! A koránkelés nem akarat kérdése!Nem hallottál még az éjjeli bagoly típusú emberekről? Azok későn fekszenek le és későn kelnek. Más meg korán kel de korán is fekszik! Én éjjeli bagoly vagyok, és az éjszakai műszakban soha nem volt pld problémám. A másikaknak kínlódás az éjszakai műszak. Ezek tények!Nem elhatározás kérdése.

2011. jan. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

12:04

Ha azt mondod mások az igények, akkor mit nem lehet elfogadni a kommentemben? :) Te éjszakai műszakos vagy, én nem, így nekem akarattal is működik.

Kérdeztem is a kérdezőt, hogy vannak-e problémái napközben az erőnléttel, ébrenléttel, attól sok minden függ. Sajnos amíg azokat meg nem mondja, addig nincs jó válasz, meg rossz.

2011. jan. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

" mit nem lehet elfogadni a kommentemben?"


Idéztem világosan, a koránkelés nem energetizál és nem ad semmiféle tartást!

2011. jan. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

12:26 Ne haragudj, de tévedsz. Vagy én vagyok valami földönkívüli. ha sokáig alszom, olyan vagyok, mint a zombi (sajna néha vannak ilyen időszakok az életemben, hogy elcsúszik a lefekvés-felkelés) ilyenkor tudatosan átszoktatom magam a koránkelésre, és máris sokkal energikusabb vagyok, nem vagyok álmatag és erőtlen egész nap, helyre kerülnek az étkezések (pl ismét van idő reggelizni, amit ugye 11kor már nem vállalsz be). Arról nem is beszélve, hogy egészségesebb, hiszen több minden fér bele a napba, természetes módon lefáradsz és jobban is alszol, így ismét könnyű és jó korán kelni másnap... Íme a körforgás.

Én elhiszem, hogy nem mindenki működik így, de te sem jelenthetetd ki, hogy nem igaz, amit írok. Mert te magad írtad, hogy "mások az igények". Mindenki máshogy működik.

Én a kérdező kommentjét úgy értettem, ez azért rossz neki, mert napközben nyomott, vagy ilyesmi. Ha nem így van, akkor majd szól.

2011. jan. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ha nagyon sokat alszom (10 óra vagy több), akkor tényleg furán érzem magam napközben.

Este 9,10 körül újra egy kicsit álmos leszek, de ha átesek ezen a holtponton hajnali 1,2-ig aktív vagyok és valahogy nincs késztetés lefeküdni.

2011. jan. 10. 13:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!