Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megfájdult a térdem és a...

Megfájdult a térdem és a lábszáram, mióta MBT cipőt hordok. Ez "jófajta" fájdalom, tehát a megváltozott terhelés következménye és majd hozzászokom, vagy inkább hagyjam abba a hordását?

Figyelt kérdés
mbt a legdrágább típusa ezeknek a gördülős gyógyciőpknek... amúgy nagyon kényelmes, imádok benne járni, de nagyon fura érzés van a térdemben :( most kidobtam 50ezret az ablakon?
2011. jan. 11. 08:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen. Ugyanis a mai napig nincs bebizonyítva,hogy ez a fajta cipő használ-e a lábnak. Ha viszont használna, akkor a világ legnagyobb fejlesztéseit végző Nike gyár már ilyet gyártana, de nem teszi, tehát szart se ér.

Arról nem is beszélve, hogy a lábfej és a csontok kiképzése nem e fajta járásra van. Ez pedig evolúció.

Sarokra lépünk először és utána végiggördülünk a talpon.

Azért fáj a térded, mert nem a sarokra lépsz először és a térdednek kell a súlyt megtartania, ami leterheli még jobban.Tulajdonképpen a térdeddel lépsz.

2011. jan. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem dobtál ki, sokakan segített ez a fajta cipő. Ha úgy érzed gond van, menj ortopédushoz, ő tud szakvéleményt mondani. A gyerekmunkaerős Nike-hoz meg talán inkább ne hasonlítgassunk semmit :)
2011. jan. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
sztem az első válaszban van igazság, mert én se nagyon értem,hogy miért lenne ez jó a terhelés szempontjából...ha ez lenne az előnyös, akkor nem pont fordítva nézne ki az egészséges láb, és nem boltozatos, homorú lenne a talp, hanem gömbölyű...ha javítani akarsz a tartásodon, vagy fáj a hátad, mert ortopédiai problémák vannak a talpaddal, akkor lúdtalpbetét, vagy más speciális betét, amit majd felír az ortopédus!
2011. jan. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. voltam tegnap az egyik üzletükben, és a gyógytornász csaj megvizsgált - persze tudom hogy ő nem a legobjektívabb tanácsadó, majd ha lesz időm elmegyek ortopédushoz is.


Nade a lényeg, hogy még mindig borzalmas a tartásom. Pl talpnyomásos vizsgálaton kiderült, h a jobb lábamat sokkal erőteljesebben terhelem (a jobb térdem fáj egyébként), a medencémet kitolom, a lábfej 3 támaszkodási pontján kívül pedig mindenhol van súly csak ott nem ahol kellene...

továbbá nem rendeltetésszerűen használtam a cipőt sem, mert túl nagyokat lépek, nem gördül végig, sb. tényleg a térdemmel léptem:)


Szóval nem is olyan egyszerű. Ha jó tartást akarok, meg kell tanulnom.és tényleg durva hogy mennyire aránytalanul oszlik el a testsúly, főleg, hogy van egy enyhe túlsúlyom is- ezen sem ártana változtatni...

2011. jan. 12. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!